Google+

KENDİMİ YABANCI GİBİ HİSSETMEDİĞİM BİR GEZİ: KAVALA

308526 Eki 2014Gezi Notu
user-profileBasarK26 Eki 201430850 Yorum

Kavala, Türkiye-İpsala sınırından çıktığınızda 250 km uzaklıkta, otoban üzerinden gidebileceğiniz, kolayca ulaşımı olan ve en önemlisi görülmeye değer bir yer. Eğer benim gibi küçük şehirleri seviyorsanız ve dar sokaklarda gezmeyi, deniz kenarında kafe restoranlarda oturmayı seviyorsanız kesinlikle görmelisiniz.

Kavala

Biz Ekim ayında gitmemize rağmen Taberna dedikleri restoranları hala hareketliydi. Tarihi kale ise şehrin merkezinde yer alıyor ve muhteşem bir manzaraya sahip. Ayrıca kaleye çıkmanız hiç de zor değil. Aksine çok keyifli, çünkü kaleye varana kadar gezdiğiniz sokaklarda hiç sıkılmıyorsunuz. Ben orada kaldığım sürede bu sokaklarda gezmekten oldukça keyif aldım.

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Tarihi kalede yer alan taş zindandan etkilendim, öncesinde kiler olarak kullanılıyormuş. Kalenin içinde küçük bir kalecik daha var, burası gözetleme kulesi olarak kullanılmış. Dar merdivenlerden geçip üstüne çıktığımızda, şehri kucaklayan muhteşem bir manzarada güneşi batışına doğru fotoğraflarımızı çektik.

Kavala-1

Kavala şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Dimitris's Appartment, Downtown Charming Duplex, Sea Flower. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Sea view Kavala, Aspas House gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Axia Kavala Apartment, Elena Apartment, Family House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kavala aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Bunun dışında surlarda yürüyüp manzaraya karşı oturarak da vakit geçirebilirsiniz. Kalede görevli beyefendi, hiç Türkçe bilmemesine rağmen yarın Çanakkale’ye gideceğini ve orada akrabaları olduğunu söyledi.

Kavala'da Türkiye ile bağlantısı olan birilerini kolayca bulabiliyorsunuz. Apiko isimli restoranda menüde Türkçe bölüm ayrılmıştı; hamsi, uskumru gibi isimleri kullanıyorlar. Garson çocuk hamsi tava yapabiliriz dediğinde şaşırmakla kalmayıp sipariş ettim ve hiç de pişman olmadım. Gayet lezzetli ve bizim de damak tadımıza uygun yemekler bolca bulunuyor. Sizin de gezmek için yolunuz düşsün muhakkak. Ben günübirlik gidebildim. Plajları güzelmiş o nedenle yaz tatili için de uygun bir seçenek olabilir.

Kavala şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Taşöz: Mavi yolculuğu (49 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar