Google+

KORE KÜLTÜRÜNDEN İLGİNÇ BİR DETAY

109604 Ara 2015Gezi Notu
itsmuesdayitsmuesdayGezgin04 Ara 201510960 Yorum

Kore’de genellikle imza kavramı bulunmamakta, resmi belgelerden çeşitli sanat eserlerine kadar birçok şeyin altında şahsa özel mühür basılarak “imza” atılmış oluyor.

Bunları resmi mevkilerde kaydettirip kullanabiliyorlar. Tabii ki imza uygulaması var ama damgalar da ciddi manada popüler hem de geleneksel.

Seul

Daha turistik bir versiyonunu ise Itaewon metro durağının 2. çıkışındaki süper “cool” olan amcadan temin etmek mümkün. Eğer vaktiniz varsa bu amcanın yaptığı diğer eserleri de incelemeniz gerekir.

Damga ile ıstampa yaklaşık 5.000 Won yani 12 TL civarı, 10 dakikada da kendinize özel bir mühre sahip oluyorsunuz.

Mührünüzün tahtasını da büyüklüğünü de istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Seçebileceğiniz pek çok renk ve çeşit mevcut, tabii fiyat da ona göre değişmekte… Türk Lirası olarak 12 TL'den 150 TL'ye kadar değişebilmekte hem de...

Eğer Kore'ye gitme fırsatı yakaladıysanız, hatıra olması için mutlaka yaptırın derim. Yapımı yaklaşık 10 dakika sürüyor belki daha da kısa. Aynı zamanda hediyelik olarak da kullanabilirsiniz.

Seul şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Wow Hills Guesthouse, Maruji Guesthouse, Able Guesthouse Hongdae. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hostel KW Hongdae, CMS Inn Seoul gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Kimchee Sinchon Guesthouse, Ramada Encore Seoul Dongdaemun, Yeoksam Artnouveau Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Seul aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

by itsmuesday
http://itsmuesday.com

Seul şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Yeni başlayanlar için Seul Temel Paket Kayak Paradise (69.12 €), Seul: Palgakjeong ve Changdeokgung yarısı Gün Turu (38.02 €), Seul: Bir Yerel Host yapın (54.768 €), Seul: Rehberli Tam Gün Kraliyet Sarayı ve Alışveriş Turu (96.77 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar