Google+

ŞİRİN BİR ORTAÇAĞ KÖYÜ: BIBURY

422512 Haz 2016Gezi Notu
Zora KızılZora KızılGezgin12 Haz 201642250 Yorum

Günübirlik ziyaret için harika bir seçim olan bu şirin mi şirin Bibury'e ulaşım ne yazık ki biraz zor. Büyük şehirlerden büyük tur otobüsleri ya da en pratiği arabayla ulaşılabilir. Avrupa'da gezilecek köyler listesinde ön sıralarda olan bu köy, 1834 yılında William Morris tarafindan 'Ingiltere'nin en güzel köyü' diye tarif edilmiş. 

Bibury

Tarihi 17. yüzyiıa dayanan bu şirin yerde Arlington Row sokağındaki sıralı evleri mutlaka görmelisiniz, mimarisi muhteşem!

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Bibury-1

Hemen yanındada küçük bir patika var, hem dolaşıp hem de köyün diğer tarafına ulaşabilirsiniz. Köyün içindeki dere tertemiz ve buz gibiydi!

Bibury-2


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Ciçeklerle bezenmis bu köyün bir tarafında da alabalık tutmak için harika bir alan var. Giriş kişi başı 5 pounda yakın; aile iseniz aile indirimli olarak (iki yetişkin, maksimum üç çocuk) 5 pound. Burada alabalık avlayıp pişirme yerlerinde pişirebilir ve piknik yapabilirsiniz. Her yer yemyeşil, çocukların koşup oynaması için çok büyük bir alan var.

Bibury-3

Köyün içinde mimarisi hiç bozulmamış bir sürü otel mevcut ama bayağı pahalılar.  Bu arada biraz kalabalık olduğu için park alanı bulması zor. Aynı zamanda oturup bir şeyler içebileceğiniz küçük birkaç kafe, köylülerin yaptığı reçel, bal, balık vs gibi şeyleri alabileceğiniz küçük bir dükkan ve hediye dükkanı da mevcut.

 Bibury-4

Posta ofisinin olduğu yerde de aynı zamanda hediyelik eşyalar ve ne yazık ki kapandığı için deneyemediğim sıcak fındık ezmesi bulabilirsiniz. Yani sıcak çikolatanın fındık ezmesi versiyonu. Köyün dış taraflarında yolların üstündeki tabelaları takip ederek çiftliklere, pazarlara ve eski şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Merkez de uzun bir yolun üstünde kurulmuş kafeler ve antikacılar gibi çok şirin dükkanlarla dolu. Benim için harika bir deneyimdi, mutlaka mutlaka gidilmeli ve benim için de sıcak fındık ezmesi denenmeli! En azından köyden reçel ve bal almayı unutmadan ayrıldım!

Bibury-5

Bibury şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Harry Potter Warner Bros Studio Tour: Birmingham Gönderen (98.32 €), Cotswolds Kasaba ve Köyleri Küçük Grup Tam Gün Turu (104.1 €), Warwick: Tam Gün Warwick Kalesi ve Yemek Fırsatları (25.45 €), Cardiff Yarım Gün Unofficial Doctor Who Minibüs Tur (32.39 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar