Tiflis'te Neler Yapılır

Burası şehrin en kalabalık ve ana caddesi olan Rustaveli Caddesi. Buradan devam ederek şehrin tarihi semti olan eski Tiflis'e varıyorsunuz. Yol üzerinde çokça halen kullanılan tarihi kiliseler, resmi ve sivil binalar var.

RUSTAVELİ AVENUE

FREEDOM SQUARE AND MONUMENT

Özgürlük Meydanı, Rustaveli Caddesi'nin bitiminde yer alıyor. Burası uzun zamandır toplu gösterilerin ve kutlamaların yapıldığı meydanmış. Bağımsızlığın burada kazanılmasından dolayı ismi de öyle kalmış. Etrafında metro, belediye binası, oteller ve banklar bulabiirsiniz

GENERAL VIEW OF OLD TBILISI DISTRICT

Evlerin yukarısında Narikala Kalesi ve Gürcistan'ın Annesi Kartlis Deda var. Kartlis Deda heykelinin tuttuğu kılıç Gürcistan'ın düşmanları için, diğer elinde tuttuğu şarap ise dostları içinmiş

KING VAKHTANG GORGASALI MONUMENT AND METEKHI CHURCH

BIRDSEYE VIEW OF CITY CENTER, KURA RIVER AND PEACE BRIDGE

Eski Tiflis olarak adlandırılan tarihi şehir merkezinin, Narikala Kalesi'nden şehrin tepesinde bulunan lunaparka doğru giderken yol üzerindeki kuşbakışı görünümü...

TSMINDA SAMEBA CATHEDRAL

Kafkasya'nın en büyük, dünyanın da en büyük üçüncü Ortodoks katedrali de şehir merkezinde bulunuyor. İçerisi oldukça gösterişli. Biz oradayken içeride ibadet edenlerden çok turist vardı.

TRADITIONAL WEAR OF CAUCASIAN NATIONS

MARJANISHVILI SQUARE

Burası Özgürlük Meydanı ile birlikte şehirin ana iki meydanından biri. Burada diğeri gibi resmi binalar değil; daha çok kafeler, sinemalar ve restoranlar bulunuyor. Rustaveli Caddesi'nin diğer ucu da bu meydana yaklaşık 250 metre.

Tüm Gürcistan'da olduğu gibi burada da ara sokaklar tarihi evlerle dolu. Tiflis belediyesi bu binalarda oturma izni vermiş ama çoğu yerde çivi çakmak bile yasak. Bu yüzden içlerinde yerleşim olan bir çok evin penceresinde camı yok, o yüzden şehir daha çok yeni yerleşim yerlerine doğru kayıyor.

Tiflis'te ara sokaklarda amatör veya profesyonel sanat çalışmalarına denk gelebilirsiniz. Devletin de desteği sayesinde sanatsal etkinlikler oldukça aktif.