Bodrum Plajları

Yaklaşmakta olan tatilin ilk rotası tabii ki Bodrum! Hem ülke içerisinden hem de dünyanın dört bir yanından ziyaretçileriyle dolup taşan Bodrum’un güzelliğine güzellik katan ve sıcaklığında herkesin kaçtığı denizleri ise olmazsa olmazı. Birçok seçeneğin bulunduğu Bodrum’da biz seçenekleri biraz daralttık ve 10 tane birbirinden güzel denizi sizin için sıraladık.

Bitez Plajı

Bodrum’un en sevilen bölgelerinden biri olan Bitez’in plajı da oldukça popüler. Sabah saatlerinde denize girmek isteyenlerle akşam ise deniz kenarında yemek keyfi sürenlerle renklenen plaj Bodrum’un kesinlikle gidilmesi gerekenler listesinin en başında olmayı hakkediyor. Sakin atmosferi, berrak denizi ve taşsız kumu ile sevilen plajda mutlaka vakit geçirmelisiniz.

Karaincir

Bodrum’un merkezine biraz uzak olsa da dünyanın en güzel denizlerinden biri olmaya layık olan Karaincir Plajına uğramamak olmaz. Uzun sahil şeridi, kaliteli tesisleri, sığ ve deniz temizi, eğlenceli atmosferi ile siz de çok seveceksiniz.

Akyarlar

Karaincir Plajına 10 dakika uzaklıkta yer alan bir diğer cennetse Akyarlar Plajı. Tarık Akan ve Bülent Kayabaşla belki de televizyonlarda yüzlerce kez gördüğünüz bu plaj yaz aylarının sevilen rotası. Birçok tesisin bulunduğu plajda sakin bir köşeye çekilebilir ya da eğlencenin noktasını bulabilirsiniz. Denizinin maviliği ve kumsalının temizliğiyse size büyüleyecek.

Ortakent Yahşi

Upuzun bir sahil şeridi, mavi ve yeşilin buluştuğu bir doğa, sakin ve huzurlu atmosfer, temiz çevresi ile ülkenin en güzel plajlarından biri burası. Mavi bayraklı plaj, yazın Bodrum’a gelenlerin yanı sıra yerel halkında favori noktalarından biri. Oldukça kalabalık olmasına rağmen genişliğinden dolayı iç içe olmadığınız ferah bir ortam burada sizi bekliyor.

Yalıkavak

Nerede denize girmeliyim sorusunu sorduğunuz da belki ilk seçenekler arasında sunulmayacak belki hiç adı geçmeyecek bir yeri size öneriyoruz: Yalıkavak Sahili! Yeşillikler arasında, sessiz ve kendi başınıza kalabileceğiniz; Bodrum’un tadını çıkarabileceğiniz, denizi rahat rahat izleyebileceğiniz ve size kesinlikle mutlu edecek Yalıkavak’a bir de sabah uğrayın.

Gümüşlük

Geze gezmelerinin en sevilen adreslerinden biri Gümüşlük. Deniz kenarındaki balık restoranları, renkli ışıkları, sıcak atmosferi, el sanatları sokağı, canlı müzik opsiyonları ile sevilen bu destinasyonu hiç sabah düşündünüz mü? Gümüşlük’te sabah keyifli bir Bodrum kahvaltısı yaptıktan sonra denizini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Turgutreis

Bodrum merkezden sonra akla gelen ikinci rota Turgutreis… Cumartesi açılan büyük pazarıyla, marinasıyla ve Bodrum’un en yerel olduğu nokta oluşuyla çok sevilen Turgutreis’te denize girmekte bir o kadar zevkli.

Türkbükü

Bir lahmacun 100 TL diye duyduğumuz Türkbükü Plajlını, 100 TL vermeden de ziyaret edebileceğinizi unutmamak gerek. Mandalina bahçelerinin içinde yer alan bu alanı kuşatmış beyaz evlerse ayrı bir atmosfer oluşturuyor. En eğlenceli rotalardan biri olarak bilinen Türkbükü’ne uğramamazlık etmeyin.

Aspat

“Burası da Aspat değil Halilim” türküsünde yer alan Aspat tam olarak burası. Küçük bir koyda kendi alanını oluşturmuş olan Aspat gerçekten de bir tatil köyünü andırıyor. Geniş alanı, yeşillikleri, kuş cıvıltıları, temiz deniziyle çok seveceğiniz bu sahil aynı zamanda düğün mekanları içinde de favori olarak tercih ediliyor.

Bağla

Tekne gezilerinin olmazsa olması ‘Develi Plajı” ile tanınan Bağla Sahili, yarımadanın en güzel koylarından bir tanesi. Yüzmek için idel alan plajda gerçekten de develerle karşılaşabiliyorsunuz.