En Güzel Çeşme Plajları

Tatil deyince İzmir, İzmir’de plaj deyince Çeşme gelir akla ilk. Masmavi deniz, taşsız kumlar, eğlence, huzur, güneş ve aradığınız tüm yaz unsurlarının bir araya geldiği Çeşme’de gidebileceğiniz birçok plaj var ve hepsi birbirinden güzel! Eğer biraz vaktiniz varsa ve tek bir plaja bağlı kalmıyorsanız sayısız eşsiz plajın içerisinden biz 10 tanesini sizin için seçtik!

Ilıca Plajı

Çeşme plajları deyince akla gelen ilk plaj şüphesiz ki Ilıca Plajı. Bembeyaz taşsız kumu, termal suyu, masmavi denizi ve manzarası ile hem yerel halk hem de ziyaretçiler tarafından favori olarak görülüyor. İsterseniz havlunuzu görütürüp kumlara sererek vakit geçirebilirsiniz, isterseniz de sahildeki işletmelerden yararlanabilirsiniz.

Ilıca

Altınkum Plajı

Altın rengi kumlarından adını alan Altınkum Plajı, soğuk su severlerin gitmek isteyecekleri güzel bir sahil. 3 kilometre uzunluğundaki sahil şeridine sahip plaj tek kelimeyle harika bir yer. Yaz aylarında oldukça kalabalık olmasına rağmen huzur dolu bir gün geçirmek isteyenler için tavsiye ediyoruz.

Ayayorgi Koyu

Çeşme’ye gidiyorsanız muhakkak Ayayorgi Koyu’na gitmeniz gerektiğini duyacaksınız. Çeşme’nin en hareketli en popüler beachlerinin bir araya geldiği bu koyda hem eğlenebileceğiniz hem dinlenebileceğiniz hem güneşin hem de denizin keyfini çıkarabileceğiniz bir alan sizi bekliyor. 

Ayayorgi

Pırlanta Plajı

Çiftlikköy’de yer alan Pırlanta Plajı, dikkat çeken Çeşme plajlarından bir diğeri. Deniz sporlarıyla ilgilenenlerin özelliklede sörf yapanların sıklıkla ziyaret ettiği Pırlanta Plajı, dalgaları ve rüzgârlı havası ile kitesurf yapmak isteyenler içinde güzel bir deneyim sahası.

Eşşek Adası

Goni olarak da duyacağınız Eşşek Adası, yeşil ve mavinin bir araya geldiği enfes bir koy. Birçok eşeğin ve tavşanın yaşadığı bu koy özellikle tekne gezileri için tercih edilirken su sporları yapmak isteyenler içinde bir cennet görevi görüyor. 

Eşşek Adası

Boyalık Plajı

Ayayorgi’nin yanı başında huzur bulabileceğiniz bir diğer koyda bembeyaz taşsız kumuyla Boyalık Plajı. Birçok tesisin bulunduğu koy masmavi deniz şeridi ile ziyaretçilerin akınına uğruyor. Termal suyu ve kumu ile Ilıca Plajı'yla sıklıkla karşılaştırılan plajı ziyaret etmelisiniz.

Delikli Koy

Doğa olayları sonucunda meydana gelmiş olan deliğinden adını alan Delikli Koy, huzurlu bir tatilin adresi. Denizin dibini görebildiğiniz, kumları üzerinde keyif sürebileceğiniz Delikli Koy, kalabalık plajlardan kaçıp eşsiz manzarasının eşliğinde sessiz bir gün geçirmek isteyenlerin yeni adresi.

Delikli Koy

Çark Plajı

Altınkum Plajı'nın devamında gelen Çark Plajı, rüzgâr sörfü denilince Çeşme’de akla gelen ilk plajlardan biri. Soğuk denizi, taşsız kumu, sürekli esen rüzgârı ile hem spor hem yürüyüş hem güneşlenme hem de yüzme fırsatı sunuyor. 

Tekke Plajı

Çeşme’nin merkezinde yer alan plaj yerli halkla bir gün geçirmek isteyen ziyaretçiler için önerilebilir. Oldukça kalabalık olan sahil dalgasız ve sığ denizinin yanı sıra güzel Sakız Adası manzarası ile dinlenebileceğiniz bir plaj.

Dalyan Kocakarı Plajı

Çok kalabalık olmayan Dalyan Kocakarı Plajı, dalgasız denizi ve sakin ortamı ile tatil için ideal atmosferi sunuyor. Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz alanların yanı sıra plajda bulunan tesislerden de yararlanabiliyorsunuz. 

Dalyan Kocakarı Plajı