Google+

Arama formu

Heidelberg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Heidelberg şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Staying in Heidelberg, Britty's Home, Heart of Old Town, Foot of Castle, 5 Min to Train güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Mina & Jakob Heidelberg, (Serviced) Apartments, Bed & Breakfast, Mina & Jakob Ferienwohnungen / Bed & Breakfast, Exclusiv-Mietapartment (BDSM)-Heidelberg. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel Mille Stelle Heidelberg, Apartment am Römerkreis, Zweite Heimat Heidelberg gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Steffis Hostel Heidelberg, Lotte - The Backpackers, Jugendherberge Heidelberg International tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Heidelberg aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Heidelberg kenti, Almanya’nın güneybatısındaki Baden-Württemberg eyaletinde yer alır.


Heidelberg Turları

Heidelberg Hakkında Bilinmesi Gerekenler
traveleze.co.uk

Heidelberg kenti, Almanya’nın güneybatısındaki  Baden-Württemberg eyaletinde yer alır. Neckar Nehri üzerinde konumlanan kent Almanya ve Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biri olan Heidelberg Üniversitesi’ne ev sahipliği yapar. Şehrin havadan çekilmiş fotoğrafları bir tabloyu andırdığından “Wege der Romantik” olarak da bilinir.

Şehrin kuruluş tarihi antik çağlara, Roma İmparatorluğu dönemine dayanır. Neuenheim bölgesinde günümüzde halen Roma kültürü izlerine rastlamak mümkündür. Heidelberg 13. yüzyıldan 18. yüzyıl başlarına kadar Alman seçici prenslerinin yerleşim yeri olmuştur. 1600’lü yıllarda Fransızların istilalarına uğrayan kentin bazı bölgeleri Fransızlarca ele geçirilmiş ve Altstadt (Eski Şehir) bölgesi tahrip edilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında zarar görmeyen nadir kentlerden olan Heidelberg, savaştan sonra bir süre Amerikan üssü olarak kullanılmıştır. Günümüzde Heidelberg; romantik atmosferi, eski şehir bölgesi ve Heidelberg Kalesi gibi tarihi yapılarıyla Almanya’nın en popüler turizm destinasyonlarından biridir.

Tanıtım Videosu: