jungle-jim-s-big-cheese-festival-fairfield-oh.jpg

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Cincinnati hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça canlı ve renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

Big Cheese Festivali: Her yıl şubat ayında gerçekleşen Big Cheese Festivali, birçok farklı peynir çeşidini bir arada bulabileceğiniz festivallerden biridir. Festivalde 1.400 çeşidin üzerinde peynir çeşidi bulabilirsiniz. Özellikle şarap severler her yıl özel olarak bu festivale katılmaktadır.

Cincinnati International Wine Festivali: Her yıl mart ayında gerçekleşen Cincinnati International Wine Festivali, şehir merkezinde kutlanmaktadır. Özellikle farklı şarap tatmak isteyenler için mutlaka tatil dönemlerini bu festivale denk getirmesi gerekir.

Cincinnati Müzik Festivali: Her yıl temmuz ayında gerçekleşen Cincinnati Müzik Festivali, dünyaca ünlü birçok sanatçının Cincinnati’de buluştuğu bir festivaldir. Festivale her yıl binlerce sanatçı ve sanatsever katılmaktadır.

Cincinnati Film Festivali: Her yıl eylül ayında gerçekleşen Cincinnati Film Festivali, 2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Film, yemek ve eğlencenin bir araya getirildiği bu festival şehrin merkezinde gerçekleşmekte ve dünyaca ünlü filmleri ve yönetmenleri Cincinnati’de bulabilirsiniz.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.