cheese-1844805_960_720.jpg

Cincinnati Mutfağı birçok farklı hamburger çeşidini bir arada bulabileceğiniz mutfaklardan birisidir. Tıpkı Amerika Birleşik Devletleri’nin diğer şehirlerinde olduğu gibi fastfood tüketimi Cincinnati’de de olukça yaygındır. Genelde kırmızı et tüketiminin yaygın olduğu Amerikan mutfağı, her türlü et çeşidinin bir arada bulunduğu mutfaklardan biridir. Hamburger menüleri oldukça büyük ve doyurucu olarak sunulmaktadır. Amerikan mutfağının en bilinen özelliği hızlı tüketim anlayışı doğrultusunda müşterilere ürünler sunmasıdır. Hızlı tüketim anlayışının yaygın olduğu Cincinnati mutfağında en çok kullanılan yiyecekler arasında patates kızartması, soğan ve yeşillikler bulunmaktadır.

Cincinnati’de ne yenir diye soracak olanlara hazırladığımız liste şu şekildedir: Teksas Bifteği, Uzakdoğu mutfağı, mısır gevreği çeşitleri, hamburger çeşitleri ve pizza. Cincinnati’de en çok tüketilen lezzet biftektir. Genellikle barbeküde pişirilerek çeşitli yeşillikler ve patates ile servis edilmektedir. Dileyenler için biftek çeşitli soslarla zenginleştirilmektedir. Cincinnati mutfağının en bilindik hamburgerleri arasında ise çizburger yer almaktadır. Şehir merkezindeki restoranların birçoğu Downtown bölgesinde bulunmaktadır. Fastfood tarzı yemek yemekten hoşlanmayan ziyaretçilere önerimiz şehirdeki Uzakdoğu ve Hint mutfaklarını ziyaret etmeleridir. Şehir kozmopolit bir yapıya sahip olduğu için yemek çeşitleri de oldukça farklılık göstermektedir.

Cincinnati’de yemek yiyebileceğiniz en iyi yerler arasında Cincinnati Urban Adventures, Moerlein Lager House, Vincenzo's, Strong's Brick Oven Pizzeria, Via Vite, Embers, L Restaurant, Silver Spring House, City Barbeque, Boi Na Braza, York Street Cafe, Sleepy Bee Cafe, Goodfellas Pizzeria, Cooper's Hawk Winery & Restaurants, Metropole Restaurant at 21c Museum Hotel, Mitchell's Fish Market, Ambar India, Maplewood Kitchen and Bar, Condado Tacos, The Presidents Room, Bauer Farm Kitchen, Taft’s Ale House, Nada Restaurant, Court Street Lobster Bar ve Red Feather Kitchen Restaurant’tır.