newport-3248394_960_720.jpg

Cincinnati karasal ikliminin görüldüğü bölgelerden birisidir. Cincinnati ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 12 santigrattır. Cincinnati şehrinde oldukça fazla yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Şehirdeki en kurak ay şubat ayıdır. Şehirdeki en fazla yağış ise mayıs ayında görülmektedir. Hem çok soğuk hem de çok sıcak olmayan bu dönemler, şehrin keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz mevsimler arasındadır.

Cincinnati’de ortalama en yüksek sıcaklık 29 santigrat, en düşük sıcaklık ise -6 santigrattır. Ülke yıl boyu turist almaktadır. Dolayısıyla seçeceğiniz mevsimsel özellikler doğrultusunda Cincinnati bölgesine ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Cincinnati, sadece yaz turizmi açısından değil, kış turizmi açısından da oldukça gelişmiştir. Dolayısıyla şehre sadece tek bir dönem turist akışının gerçekleştiği söylenemez. Bunun yanında kış aylarında şehirde kış turizmi ve festival katılımları da oldukça fazla turist çeken etkinlikler arasındadır. Cincinnati’ye gelmek için sizlere önerebileceğimiz en iyi zaman dilimi haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarıdır.

Tatilinizi bu dönemlere denk getirirseniz çok fazla sıcağa maruz kalmadan keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Eylül ayında şehir oldukça turist çekmektedir. Bunun en önemli sebepleri arasında öncelikle hava koşullarının gezi açısından oldukça uygun olması gelmektedir. Bunun yanında diğer bir önemli sebep arasında Oktorberfest, Midpoint Music Festival ve P & G Riverfest etkinliklerinin Ohio’da gerçekleştiriliyor olması gelmektedir. Bu etkinliklere katılmak için birçok kişi Cincinnati’ye ziyaret düzenlemektedir.