ophelias_music_ce8a0beb-6d16-4ef6-971a-3171ca1ada2d.jpg

Bir zamanlar Denver’da mekânlar birkaç restoran ve gece kulübü dışında akşamüstü saatlerinde kapanırdı. Bugün inanması zor bir şekilde, Denver’ın hemen hemen her caddesi canlı renklerle, karakterlerle ve sofistike gece hayatı seçenekleriyle doludur. Salonlar, danskulüpleri, bira fabrikaları, şarap imalathaneleri gibi güneş battığında hayatın devam ettiği birçok buluşma noktasına sahiptir.

The Larimer Square bölgesi, Denver’ın tek şampanya barı olan Corridor 44 gibi mekânlara sahip, lezzetli kokteyl denildiğinde akla gelen yerlerdendir. Her kitleye hitap eden Denver gece hayatı ziyaretçilerine sayısız seçenekler sunar. Sakin ve romantik bir atmosfer arıyorsanız Green Russell tam size göre. Burada taze otlardan yapılmış birbirinden lezzetli ev yapımı kokteyllerin yanı sıra güzel tatlılar da yiyebilirsiniz. Pazar ve pazartesi akşamları canlı caz performanslarının sergilendiği bu mekanın konsept müzik türü cazdır. Sayısı altı kişiden fazla olan grupları kabul etmediğini hatırlatmakta fayda var. Infinite Monkey Theorem hafta sonları parti merkezi haline gelen bir şaraphanedir. RiNo Arts District’te yer alan bu mekân, satın aldığı üzümlerden lezzetli şaraplar üreten yetenekli şarap üreticilerine sahiptir. Her ayın ilk cuma gününde DJ partilerinin düzenlendiği Infinite Monkey Theorem reggae’den 80’ler müziğine birçok tarzda müzik çalınmaktadır.

Denver’da gece hayatının en ünlü bölgelerinden biri Soco Nightlife District’tir. Burada her biri kendi tarzını yansıtan birçok gece kulübü ve bar bulunmaktadır. Club Vinyl ve The Church 18 yaş ve üstü ziyaretçilere hizmet verirken diğer mekanlarda bu sınır 21’dir. Funky Buddha happy hour kampanyaları ve late-night menüleriyle hesaplı bir gece geçirmek isteyenlerin uğrak noktasıdır. The Living Room ise İspanyol mezeleriyle bezenmiş bir menüye sahiptir. Milk isimli mekân ise kendini ilan eden bir yeraltı kulübüdür. Eğer kalabalık bir gece hayatı deneyimi arıyorsanız ViewHouse’u tercih edebilirsiniz. Yedi bin metrekarelik verandalı bir çatı katında yer alan bu mekân müşterilerini canlı müzik ve DJ performanslarının yanı sıra yeşille de buluşturuyor. Burada voleybol, badminton ve bocce gibi oyunları oynayabileceğiniz çimden bir alan da bulunmaktadır. Farklı bir deneyim sunan bu mekânın açık ve kapalı alanları hem gündüz hem gece yeni insanlarla tanışmak için mükemmel seçeneklerden biridir. Coşkulu ve neşeli ambiyansıyla dikkat çeken Mercury Cafe, salıncak dansları ve Flamenko gibi dansların da yapıldığı eğlenceli bir mekândır ve kafede birkaç ayrı alan bulunmaktadır. Caz ve klasik müziğin hâkim olduğu Rose Dining Room ana yemek mekânıdır. The Jungle Dining Room ise topluluk tiyatrosu, opera, şiir ve İndi grupların performanslarının sergilendiği yerdir. Mekânın üst katında ise salsa, tango ve samba performanslarının sergilendiği dans salonu bulunmaktadır. Denver gece hayatına renk katan diğer mekânların başında ise Grizzly Rose, Peaks Lounge ve Trve Brewing gösterilebilir.