Her Amerika Birleşik Devleti eyaletinde olduğu gibi hazır atıştırmalıklar bu eyalette de oldukça popülerdir. Dolaştığınız yerlerde hamburger, sosisli, sandviç, kızarmış patates, turta bulmanız işten bile değil. Özellikle festivallerde, kutlamalarda, pazarlarda açılan stantlarda bu tarz ürünlerden yiyebilirsiniz.

Eyaletin güneyi mutfak konusunda daha gelişmiş olduğundan dünyanın her yerinden değişik ülkelerin mutfağına rastlamanız mümkün. Ünlü şeflerden pizzalar, hamburgerler ya da değişik tatlar deneyebilirsiniz.

Kulağa çok basit gelse de bisküvi ve gravy en çok tercih edilen yiyeceklerden biridir. Ev yapımı kalın ve pütürlü bisküvinin üzerine sıcak sos dökerek yenen bu lezzet özellikle eyaletin güneyinde oldukça popülerdir.

Alışık olmadığımız pişirme yöntemi kullanılarak yapılan kızarmış bamya mutlaka denenmelidir. Mısır ununa bulanarak kızartılan bamyalar en çok tüketilen yiyecekler arasındadır.

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin hepsinde, her öğünde tüketilebilen irmik; tereyağı, tuz, peynirle karıştırılarak kullanılır. Hatta üzerine en çok karides konarak yenir.

İyice kızarmış tavuk, tatlı sosla kaplanan etlerden yapılan barbekü de bu mutfakta yerini almıştır.

Bir diğer farklı tat ise adına filmler bile çekilmiş olan “Kızarmış Yeşil Domates”tir. Lezzetli bir sos eşliğinde kızartılan domatesler denenebilir.

Şeftali Devleti’nde şeftali tatlısı olmasa şaşırırdık tabi ki. ‘Peach cobbler’ denen, başka hiçbir yerde bulamayacağınız bu şuruplu tatlı sıcak tüketilir.

Brunswick Stew ise özellikle sonbaharda tercih edilen bir güveç yemeğidir.

Her yıl fazla miktarda pekan üreten bu eyalette tabi ki pekan turtası en çok tercih edilen tatlılardan biridir. Georgia’ya gitmişken mutlaka yenmelidir.

Mısır ekmeği de eyalette her akşam masada olan bir lezzettir. Gitmişken ev yapımı bu üründen bol bol yemeyi ihmal etmeyin.

Yerel pazarlarda, festivallerde, yerel kutlamalarda ya da sadece sokakta dolaşırken bile bol bol çeşit çeşit görebileceğiniz “Popsciles”lardan istediğiniz zaman alabilirsiniz. Belki de bulması en kolay olan bu serinletici yiyeceğin en çok tercih edilen çikolatalı ve deniz tuzu aromalı olanı denenebilir.

Tatlı ve tuzluyu karıştırmayı seven Georgia mutfağında kulağa ne kadar garip gelse de akçaağaç şuruplu bacon ve çedarlı donut denendiği zaman pişman olunmayacak bir yiyecektir.