hawaiian-hula-dancers-377653_960_720.jpg

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Honolulu, yerel halk başta olmak üzere birçok yabancı turistin de ilgisini çekmektedir. Honolulu’da yapılan en önemli festivallerin başında gelenleri sizler için aşağıda açıkladık.

Honolulu Festivali: Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilen Honolulu Festivali, Hawaii kültürü ile Pasifik kültürün kaynaşmasını ve bütünleşmesini kutlamak için her yıl düzenlenmektedir. Geçen sene 24. yılını kutlayan festival, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu festivalde çeşitli eğitimsel kutlamalar, müzik ve dans gösterileri düzenlenerek iki kültüre dair birçok farklı nokta gözlemleyebilirsiniz.

Honolulu Lantern Festival: Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilen bu festival, geçen sene 10 yılını kutlamıştır. Ala Moana Plajı’nda gerçekleştirilen bu festivalde ışık gösterileri yapılmakta ve binlerce farklı kültürün bir araya gelmesinin sağlanması amaçlanmaktadır. Özellikle akşam saatlerinde oldukça farklı bir ambiyans oluşturan bu festivali kaçırmamanızı öneririz.

Honolulu Brewers Festival: Her yıl nisan ayında gerçekleştirilen Honolulu Brewers Festival, dünyaca ünlü birçok biranın ziyaretçilere sunulduğu bir festivaldir. Birçok bira tutkunu her yıl bu festivale katılmak için Honolulu’ya gelmektedir. Yaklaşık 60 farklı bira çeşidini bulabileceğiniz bu festival, müzik gösterileri ile de şenlendirilmektedir.

Honolulu İtalyan Festivali: Kakaako Waterfront Park’ta her yıl düzenlenen bu festivalin başlıca ev sahipleri İtalyanlardır. Bu festivalde kültürel bir bütünlük görebilirsiniz. Uzun yıllardır şehirde yaşayan İtalyanlar kendi kültürlerine dair yemekler yapmakta ve dans gösterileri ile gelenleri coşturmaktadır.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.