Google+

Honolulu Gezilecek Yerler

207922 Şub 2016Lokasyon Detay

Honolulu Gezilecek Yerler
amazonaws.com

Honolulu muhteşem doğası, plajları kendine özgü faunası ile Pasifik’in ortasında bulunan muhteşem bir adadır. Hawaii’nin başkenti olan ve metropol olarak da oldukça gelişmiş bir şehir olan Honolulu’da çok güzel vakitler geçirebilirsiniz. 

Pearl Harbor ve USS Arizona Anıtı

Honolulu (Hawaii) lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Midway Realty at Waikiki Sunset 16th Floor, Tower 1 Suite 3214 at Waikiki, ISLAND COLONY STUDIO 1211. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Palms Waikiki 507, Tower 2 Suite 2012 at Waikiki gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Beautiful Waikiki Hotel Condo on Kuhio Avenue, Tower 2 Suite 2014 at Waikiki, Waikiki Marina Studio otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Honolulu (Hawaii) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Honolulu Gezilecek Yerler-1
wikimedia.org

 

Pearl Harbour Honolulu’da ki en turitik yerlerden biridir. ABD Deniz Kuvvetleri’nin Pasifik filosuna ev sahipliği yapmış olan bu limanda USS Arizona Anıtı’da yer almaktadır. Batmış olan USS Arizona’nın güvertesi üzerinde bir platform bulunur ve ziyaretçilere açıktır. Suyun altında çok net olarak görebileceğiniz USS Arizona Anıtı’nda gün içinde rehberli turlar eşliğinde bir gezi yapabilirsiniz.

 • Adres: 1 Arizona Memorial Pl, Honolulu, HI 96818, ABD
 • Telefon: +1 808-422-3399
 • Web sitesi için tıklayınız.

Waikiki

Honolulu Gezilecek Yerler-2
manager.bg

ziyaretçiler genellikle güneşlenmek, denize girmek, sörf yapmak ve surf öğrenmek için zaman geçirirler. Çevresinde ise birçok 5 yıldızlı lüks otel ve restoranlar bulunur. Hşlal şeklinde ki kumsalın hemen yanında uzanan caddede ise alışveriş ihtiyacınızı gidebilirsiniz. 

Lyon Arboretum ve Manoa Vadileri

Honolulu Gezilecek Yerler-3
planetware.com

 

Lyon Arboretum Hawaii ve Polinezyası’nda 5.000’den fazla tropik bitki türüne ev sahipliği yapan oldukça geniş bir faunaya sahiptir. Hawaii bir lav adası olduğu için toprağı çok zengin minerallerle doludur. Bu yüzden dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz bitkilere rastlamak bile mümkün olmaktadır. Arboretum ziyaretçiler daha kolay gezebilsin diye bir dizi tema parkından oluşmaktadır. Bu tema parkları süs bahçelerinden baharat bahçelerine kadar geniş bir yelpazededir. Bu doğa harikası Honolulu’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında başta gelmektedir.

 • Adres: 3860 Manoa Rd, Honolulu, HI 96822, ABD
 • Telefon:+1 808-988-0456
 • Saatler: 08.00 – 16.00
 • Web sitesi için tıklayınız.

Ala Moana Park

Honolulu Gezilecek Yerler-4
hawaii.com

 

Waikiki Plajı’nın yanında bulunan Ala Moana Parkı ve Kumsalı, insan eliyle yapılmış genellikle sakin olan bir resif yüzme alanıdır. Batı ucunda ise bir balıkçı iskelesi olarak bilinen Kewola Basin bulunmaktadır. Buradan isterseniz açık denize balık tutmak için gidebileceğiniz bir tekne kiralayabilirsiniz. Sakin ve temiz doğasıyla hem dinlenebileceğiniz hem de güzel bir vakit geçirebileceğiniz Ala Moana Park’a uğramanızı tavsiye ederiz.

 • Adres: 1201 Ala Moana Blvd, Honolulu, HI 96814, ABD
 • Telefon:+1 808-768-4611
 • Saatler: 08.00 – 21.00

 Foster Botanik Bahçesi

Honolulu Gezilecek Yerler-5
hawaii.com
 

Honolulu’da gezip görülmesi gereken yerlerden bir diğeri de Foster Botanik Bahçesi’dir. 1853 yılında kurulan bu botanik bahçesi 1930 yılından beri Hawaii’nin ulusal tarihi yerler listesinde bulunan bir doğa harikasıdır. Özellikle eğrelti otları, cycads ile Pprehistorik Glen en ilgi çeken bitkileri arasındadır. Bunların yanında Lyon Orkide Bahçesi, Oot ve Baharat Bahçesi en eski bölümleri arasındadır. Ayrıca bahçenin bir bölümünü de Hawaii’ye özel istisnai ağaçlar oluşturur.

 • Adres: 180 N Vineyard Blvd, Honolulu, HI 96817, ABD
 • Telefon:+1 808-522-7060
 • Saatler: 09.00 -16.00
 • Web sitesi:için tıklayınız.

Iolani Sarayı

Honolulu Gezilecek Yerler-6
hawaii.com
 

Iolani Sarayı Hawaii Kralı Kalakaua için 1882 yılında yapılmış etkileyici bir neo-klasik yapıdır. Burası kraliyet zamanında ki monarşinin hem simgesi hem de resmi konutudur. 1893 yılında Amarikalı yerleşimciler tarafından tahttan indirilinceye kadar kralın konutu olarak kullanılmıştır. Yakın zamanda yapılan restorasyonlar ile eski ihtişamını geri yakalayan saray, Hawaii’nin en merkezi konumunda yer alır. Restorasyonların ardından 1978 yılından sonra müzeleştirilmiş ve ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. Taht odası halen orijinal oyma ahşaplar ve avizelerle doludur. Hme içerden hem de dışardan oldukça büyüleyici olan bu yapıyı ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

 • Adres: 364 S King St, Honolulu, HI 96813, ABD
 • Telefon: +1 808-522-0822
 • Saatler: 09.00 – 16.00
 • Web sitesi için tıklayınız.
Honolulu (Hawaii) şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Snorkel Yelken ve görmek Yunuslar: Hawaii'nin Ko Olina Coast (117.73 €), Waikiki Sunset Kokteyl Cruise (74.21 €), Diamond Head Oahu Boat Cruise (44.33 €), Waikiki: Kaplumbağa, şnorkel ve Yelken Macera (121.18 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Honolulu (Hawaii) ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-