krewe-of-brew.jpg

New Orleans’ta yaşanan dört mevsim ile ilgili yapılan yerel bir şaka vardır: Yaz, Kasırga, Noel ve Mardi Gras.

Louisiana veya NewOrleans’a yapılacak seyahatler için haziran ve eylül arasındaki dönem, yüksek kasırga sezonu olması nedeniyle oldukça risklidir. Sıcaklıkların da oldukça yüksek olduğu bu dönem tatilciler tarafından düşük sezon olarak kabul edildiği için fiyatlar da daha uygundur. Eğer Louisiana’ya yazın giderseniz GüneybatıLouisiana ve LakeCharles’da bulunan plajları tercih edebilirsiniz; ancak yine de kasırga riskini unutmamanız gerekmektedir.

Yaz sezonunda Louisiana’nın kuzey kesimlerinde pek çok aktivite imkanı sunulmaktadır. Sportsman’s Paradise (Sporcu Cenneti) olarak bilinen bölgede golf sahaları ile balık tutmaya ve avlanmaya elverişli alanlar bulunmaktadır. Yazın yapacağınız Louisiana tatili için kuzey ve kezeybatıda yer alan Shreveport ve Monroe gibi yerleri tercih edebilirsiniz.

Louisiana, kamp yapmak için yıl boyunca uygundur. Ancak, yaz aylarında gittiğinizde yine kasırga riskini ve sivrisinekleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Louisiana’ya gitmek için en güzel zaman bahar aylarıdır. Ekim ile nisan arasında hava daha ılık olduğu için sıcak ve nemli yaz aylarındansa bu dönemi tercih edebilirsiniz.

Her yıl New Orleans’ta yapılan meşhur Mardi Gras da dahil pek çok Louisiana festivali baharda düzenlenmektedir. Tatilinizi Mardi Gras veya Jazz Fest New Orleans zamanlarına denk getirmek, hem daha kayifli vakit geçirmenize hem de Louisiana kültürünü yakından tanımanıza katkı sağlayacaktır.

Louisiana’daki etkinliklere katılmak için gidebileceğiniz diğer uygun zaman da sonbahar ve kış ayları olacaktır. İlk olarak, ekim ayının sonunda gerçekleştirilen Halloween (Cadılar Bayramı) size renkli ve farklı bir festival heyecanı verebilir. Noel ve Yılbaşı arasında yapılan Noel kutlamaları ile New Orleans’ta Yılbaşı Arifesi’nde düzenlenen partiye katılabilrsiniz.