Denize kıyısı olan eyalette deniz ürünleri ve bu ürünlerinden yapılmış yemek çeşitlerinin tüketimi bir hayli yüksektir. Bütün yemeklerin üzerine serpiştirilerek kullanılan bir baharat olan Old Bay, bir kere kullanıldı mı sonra asla bırakılamıyor.

Kremalı yengeç çorbası buraya özgü bir lezzet. Mutlaka denenmesi gereken bu çorba, yerel halkın vazgeçilmezleri arasında.

Bir Amerikan klasiği olan barbeküyü es geçersek olmaz. İyisini buldunuz mu bir barbekünün yerini hiçbir şey tutamaz.

10 ince kata sahip olan muhteşem lezzetli Smith Island Pastası mutlaka yenmeli. Kremanın ve çileğin harika uyumuna sahip olan bu lezzeti denemeden Maryland’den ayrılmayın.

Eyalette sevilerek tüketilen Crab dip, yine yengeçli ve bol bol eğlenceli bir atıştırmalık. Chesapeake istiridyesi de, Maryland’in olmazsa olmazlarındandır. Yengeç cipsi, yengeç ile old bay baharatının karışımına sahip lezzeti olan bir atıştırmalık. Neden yöresel sayıldığını anlamak zor değil.

Natty Boh, Maryland’in yöresel birası. Burada kurulan bir şirket olan Boh, her partide görebileceğiniz bir ürün.

Yengeç şölenlerinde hem yengeç açmayı öğrenip hem de bol bol yengeç yiyebilirsiniz. Bu sade yenen yengeçler, Maryland’de özgü denenmesi gereken lezzetler arasında.

Her yiyeceğin içine giren yengeçlerden bir de tuzlu kek yapılıyor. Oldukça fazla tüketilen bu yiyeceğin farklı türleri de mevcut. İster kızartılmış, ister haşlanmış yengeçlerle yapılan bu kekleri mutlaka tatmalısınız.

Berger kurabiyelerinden bir kere yediniz mi bir daha yemek zorundasınız. Bir tadımdan sonra asla vazgeçemeyeceğiniz bu çikolata kaplı kurabiyeyi mutlaka denemelisiniz.

Festivallerin vazgeçilmezi olan Trasher’s kızarmış patates, 1929’dan beri Maryland’de oldukça fazla tüketilmektedir.

Tartar sos eşliğinde yenen kızarmış yengeç, yumuşak kabuklu yengeçten yapılır ve çok popülerdir.

Güney Maryland kültürüne ait olan Jambon dolması, jambonun çoğunlukla yeşillik ve soğanla doldurulmasından yapılır.

Crabby Bloody Mary, Bloody Mary içeceğinin Marylandlilerce yorumlanmış hali. Tabii ki içine yengeç ve old bay konmuş.

Snoball, festival ve etkinliklerde bol bol rastlayacağınız bir yaz geleneğidir. Renk renk çeşit çeşit olan bu serinletici tatlıyı denemelisiniz.

Scrapple, her öğünde de tüketilebilen bir yiyecek. Pennsylvania ve Delaware’dan sonra Maryland’de de oldukça popülerleşmiştir.