Pennsylvania mutfağı oldukça zengin bir mutfaktır. Klasik Amerikan kültürünün yiyeceklerini barındırmasının yanı sıra, Hollanda ve Almanya mutfak kültürünün etkisinin çokluğuyla dikkat çeker.

Ev yapımı mısırlı tavuk çorbası, özellikle büyükannelerin evlerinde yenen geleneksel bir çorbadır. Restoranlarda rahatlıkla bulabileceğiniz bu çorbayı mutlaka deneyin.

Lübnan Bologna sandviç, çeşitli malzemeyle yapılan bir tür sandviçtir. Özellikle krem peynir, fıstık ezmesi kullanılır.

Whoopie Pie” denen iki kurabiyenin arasına krema konarak yapılan bu tatlı oldukça fazla tüketilmektedir.

Domuz etinden yapılan Hog Maw, yerel halkın çok sevdiği bir yiyecektir. Farklı bir lezzette olduğundan herkese hitap etmese de yöresel olması nedeniyle denenmelidir.

Scrapple, Pennsylvania’da her öğünde yenebilen harika bir yiyecektir. Özellikle bu ürünü denemeden dönmeyin.

Kırmızı pancar yumurtaları, oldukça farklı bir lezzet. Bölgede çok fazla tüketilir. Meşakkatli bir yapım sürecine sahip olması lezzetini katlamaktadır.

Philly Cheesesteak, bol etli koskocaman bir sandviçtir. İçine peynir ve çeşitli malzemeler konulan bu sandviç fazlaca tercih edilmektedir.

Pork and Sauerkraut, özellikle yeni yılda tüketilir. Yılbaşı gecelerinin geleneksel tadı olan bu yemeği her yerde bulabilirsiniz.

Pierogidenilen börek gibi bir yiyecek olan bu ürün yerel halkın favorileri arasındadır.

Acılı hardalla tüketilen pretzel’ler Alman simidi olarak da bilir. İri taneli tuz serpiştirilerek yapılan bu hamur işi yiyecek, Alman mutfağının etkilerindendir.

Doldurulmuş lahana eyalette çokça tüketilen yiyeceklerden biridir. Domuz, sığır eti veya pilav doldurularak yapılır.

Philadelphia tarzı vanilyalı dondurma 19. yüzyıl sonlarında popülerleşmeye başlamış daha sonra eyaletin bir simgesi haline gelmiştir. Sadece süt, krem ve şekerden oluşan bu dondurma oldukça lezzetlidir.

Colangelo denilen, İtalyan kültüründen gelen bir tür çorba olan bu yemek, tavuk, küçük köfteler, makarna, taze ıspanak ve Romano peyniri kullanılarak yapılır.

Birch beer, eyalete özgü olan huş ağacından elde edilen koyu bir biradır. Bu popüler lezzeti festival alanlarından birçok lokantaya çoğu yerde bulabilirsiniz.

Wilbur çikolatası, Hershey’den çok daha önce çikolata yapmaya başlamıştı. Yüzde 65 oranında kakaoya sahip olan çikolatası oldukça sevilir. Mascarpone, çilek ve ganache ile doldurulmuş çikolata krepi ise tam bir efsanedir.