Google+

Arama formu

San Diego Gezilecek Yerler

 • San Diego Gezilecek Yerler

San Diego gezilecek yerler bakımından özellikle doğasıyla ön plana çıkmaktadır. Harika plajları, bahçeleri, su parkları ve hayvanat bahçelerinin yanı sıra gemilerin güvertesinde bile yer alan deniz müzeleri ile turistler tarafından oldukça rağbet gören bir şehirdir. Sub tropikal iklimi ve konumu nedeniyle ülke içinden ve Meksika’dan daha çok turist çeken San Diego, yıllardır yaz tatilcilerinin popüler şehirlerinden biri olmuştur.

San Diego gezilecek yerler:

Balboa Parkı

San Diego Gezilecek Yerler-1
balboaparkonline.org

San Diego’da ki ilk gezinizi Balboa Parkı’na yapabilirsiniz. Burada müzeler, parklar, bahçeler iç içe geçmiş muhteşem bir atmosfer oluşturmaktadır. Neo-klasik İspanyol mimarisi ile yapılmış bir kule ve müzelerinin etrafı çiçek bahçeleriyle doludur. Balboa Parkı bunların yanında içinde birkaç tiyatro ve ABD’nin en büyük hayvanat bahçelerinden birini de bulundurmaktadır. 1868 yılında kurulan toplam 1200 dönümlük bu devasa doğa parkını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Adres: San Diego, CA, ABD
 • Telefon:+1 619-239-0512
 • Saatler: Her zaman açık
 • Web sitesi için tıklayınız.

La Jolla 

San Diego Gezilecek Yerler-2
thegrandecolonial.com

San Diego’nun kumsal tatilcilerinin buluştuğu bir yer olan La Jolla genellikle varlıklı insanların evlerinin bulunduğu bir sahil semtidir. Tenha koyları, harika kumsalları, okyanus kayalıkları ziyaretçilerinin güzel bir vakit geçirmesinde ki esas nedenlerdir. Bunların yanında sahile paralel uzanan en büyük caddesinde ise birçok lüks mağaza, kafeler, restoranlar ve High-End isimli büyük bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Tüm bu özellikleriyle La Jolla, San  Diego’da gezilmesi gereken yerlerin başlarında gelmektedir.

 • Adres: La Jolla, San Diego, CA, Birleşik Devletler

Old Town

San Diego Gezilecek Yerler-3
thedana.com

Şehrin en eski yerleşim yeri olan Old Town, 19. Yüzyılda yapılmış binaları ve sokakları ile turistlerin en gözde yerlerinden biridir. Burada ki yapıların birçoğu eski batı İspanyol mimarisi ile inşa edilmiştir. Old Town,  ABD – Meksika savaşına kadar Meksika’ya, İspanyol kolonilerine ait bir yerdi ve şimdiki hali de bu kolonilerin bıraktığı bir kültüre aittir. Ayrıca içinde bulunan Old Town Tarih Müzesi’nde Meksika tarihinden kalma eşyalar, eserler, savaş dönemi dökümanları gibi birçok materyal sergilenmektedir.

Buranın sokaklarında bulunan dükkânların ve restoranların oldukça otantik bir görünümü vardır. Kendinizi bir an ABD’de değilde Meksika’da gibi hissedebilirsiniz. Eğer burada alışveriş yapmak isterseniz San Diego’nun başka yerlerinde bulamayacağınız otantik birçok ürün satılan butik dükkânları ziyaret edebilirsiniz.

 • Adres: Old Town, San Diego, CA, Birleşik Devletler

San Dieo Hayvanat Bahçesi

San Diego Gezilecek Yerler-4
sandiegozoo.org

San Diego Hayvanat Bahçesi ABD’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biridir. Ünü dünya geneline de yayılmıştır. Toplam 100 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur ve bünyesinde dünya üzerinde çok az örneği olan endemik hayvanları barındırır. Toplamda 650 farklı türde 3.700’den fazla hayvan bulunmaktadır. Yağmur ormanları hayvanları, Afrika gorilleri, tayga, kutup ve tundra hayvanları ile kuş kafesleri en çok ilgi çeken hayvanlardır. 1 günde gezilmesi mümkün olmayan bu muhteşem yeri, alanın %75’ini dolaşan tur otobüsleri ile gezmeniz daha yararlı olacaktır.

 • Adres: 2920 Zoo Dr, San Diego, CA 92101, ABD
 • Telefon: +1 619-231-1515
 • Saatler: 09.00 – 21.00
 • Ücretler: Yetişkinler için 48$, çocuklar için 38$
 • Web sitesi için tıklayınız.

Uss Midway Müzesi

San Diego Gezilecek Yerler-5
westinsandiego.com

USS Midway Müzesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin eski uçak gemisi ve üzerinde bulun an eski uçaklarının sergilendiği dünya üzerinde az örneği olan bir müzedir. USS Midway uçak gemisi hem İkinci Dünya Savaşı’nda hem de Körfez Savaşı’nda kullanılmış, ABD’nin emektar gemilerinden biridir. Uçuş güvertesine çıkılabilen gemide F-14 Tomcat, F-4 Phantom modelleri başta olmak üzere 25 adet restore edilmiş uçak sergilenir. Böylesine farklı bir deneyim yaşattığı için haliyle çok rağbet görmekte ve kalabalık olmaktadır. Bu yüzden erken saatlerde gelmeniz faydalı olacaktır.

 • Adres: 910 N Harbor Dr, San Diego, CA 92101, ABD
 • Telefon:+1 619-544-9600
 • Saatler: 10:00–17:00
 • Ücretler: Yetişkinler için 20$, çocuklar için 10$

San Diego Deniz Müzesi

San Diego Gezilecek Yerler-6
theodoremccoll.com

San Diego Deniz Müzesi, dünya ülkelerinden birçok tarihi geminin sergilendiği sıra dışı müzelerden biridir. Barındırdığı koleksiyonlar arasında Hindistan’a ait olan dünyanın en eski aktif yelkenli gemisi, buharlı feribot, Sovyetlerin savaş sırasında kullandığı denizaltı gemisi başta olmak üzere 19. Yüzyıldan kalma çeşit çeşit yelkenli gemiler bulunmaktadır. Burada bulunan gemilerin birçoğu savaşların yanı sıra göçmenler ve ticaretle uğraşanlar tarafından da 19. Yüzyılda kullanılmıştır. Müze ayrıca 40 dönümlük bir alana kurulduğu için genişlik olarak ABD’nin en büyük müzesi sayılmaktadır. Bu büyük müze San Diego’da mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

 • Adres: 1492 N Harbor Dr, San Diego, CA 92101, ABD
 • Telefon:+1 619-234-9153
 • Saatler: 09:00–20:00

SeaWorld

San Diego Gezilecek Yerler-7
sandiego.com

San Diego (Kaliforniya) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Rooms in beautiful house on ocean view hills güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Starlight La Jolla, Two-Bedroom, One-Bath Apt, Casa Tranquility. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Days Inn by Wyndham Mission Valley Qualcomm Stadium/SDSU, Villa Bermuda Beach, Sonder — The Bungalows gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Lucky D's Hostel, ITH Adventure Hostel San Diego, Found Hotel San Diego tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un San Diego (Kaliforniya) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

SeaWorld hem San Diego’nun hem de ABD’nin en gözde turistik yerleri arasında sayılmaktadır.  Burası su hayvanlarının eğitimli su hayvanları şovlarının düzenlendiği muhteşem bir su parkıdır. Okyanus ve deniz hayvanlarının yaşamlarını daha yakından keşfedebileceğiniz SeaWorld’de en çok ilgi çeken şovlar ise katil balina, yunus ve deniz aslanlarına ait olanlardır. Bu tür şovlar San Diego’nun dışında, dünya üzerinde çok nadir yerlerde düzenlenir. Su parkının içinde yer alan akvaryum tünellerinde ise bu hayvanları su altından da izleme fırsatı sunulmaktadır. 1964’ten beri hizmet veren ve birçok Holywood filmine ilham kaynağı olan bu parkı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Adres: 500 Sea World Dr, San Diego, CA 92109, ABD
 • Çalışma saatleri: 11:00–19:30
 • Telefon: +1 619-226-3901
 • Ücretler: Yetişkinler için 84$, çocuklar için 78$
 • Web sitesi için tıklayınız.

Diğer Yerler;

 • Coronado Adası
 • Pasifik Plajı

San Diego gezilecek yerler listesinin sonuna geldik, gezi rehberine buradan ulaşabilirsiniz.
 


San Diego (Kaliforniya) Turları