İngiltere’nin Ekonomisi

İngiltere dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahiptir. Kişi başına düşen gayrısafi yurtiçi hasılası 22,907 sterlindir. Karma pazar ekonomisinin hâkim olduğu ülkede serbest pazar prensiplerinin de yer yer uygulanması söz konusudur. Son derece gelişmiş bir toplumsal refah altyapısı vardır.

İngiltere, parçası olduğu Birleşik Krallık’ın da lokomotif ekonomisidir. Birleşik Krallık, kişi başına düşen gayrısafi yurtiçi hasıla itibariyle dünyanın en güçlü 18’inci ülkesidir. İngiltere kimya ve ilaç endüstrisinde ve silah endüstrisi, havacılık ve uzay sanayi, yazılım üretimi gibi teknik endüstrilerde liderdir. Londra Borsası, Avrupa’nın en büyük borsasıdır. Avrupa’nın en büyük 500 şirketinin 100’ü İngiltere merkezlidir. Londra Avrupa’nın en büyük ve 2014 rakamlarına göre dünyanın en büyük ikinci finans merkezidir.

Yorumlar

İNSAN ARA BUL https://insanarabul.com.tr/
30 May 2024, Perşembe - 09:20
WEBSITE FOR EVERYTHING ENGLAND İNGİLTERE İLE İLGİLİ HER ŞEY İÇİN WEB SİTES https://insanarabul.com.tr/ara?q=%C4%B0NG%C4%B0LTERE+# ADRESİNDEN ORADA YAŞAMINIZDA NE LAZIMSA BULABİLİRSİNİZ.193 ÜLKE İLE İLGİLİ TOPLAM 140 BİN CİVARI KISA YOL LİNK MEVCUTTUR.SAYFADAKİ DİĞER ARAMA LİNKLERİNİ SAYFANIN ALTINDA BULUNAN NASIL KULLANILIR A BAKINCA SİTEYİDE ANLARSINIZ. Dışişleri ve Milletler Topluluğu Ofisi https://www.gov.uk/government/organisations/foreign-commonwealth-office Göçmenlik ve Vatandaşlık Müdürlüğü https://www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration HERKESE HAYIRLI YOLCULUKLAR.