Perth Festivalleri

6026080-3x2-940x627.jpg

Perth’te her yaştan ve her kesimden insana hitap eden çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Yıl içinde binlerce insanın katıldığı bu festivaller aracılığıyla hem kent kültürünü özümseyebilir hem de halkın yaşayış tarzını yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Fremantle Winter Music Festival: Her yıl 16 Haziran’da düzenlenen bu müzik festivali Fremantle’ın birçok mekânında eş zamanlı olarak düzenlenmektedir. Yerel halk müziklerinden elektronik müziğe çeşitli sahnelere sahiptir.

The Brookfield Winter Lights Festival: Her yıl 20 - 30 Haziran tarihlerinde düzenlenen festival kent merkezindeki St. Georges Terrace’ta düzenlenmektedir. Brookfield Place’teki eski miras binaları her akşam saat 18.00 ila 23.00 arasında değişik renklerle göz kamaştırıcı bir şekilde aydınlatılmaktadır.

Perth International Arts Festival: Her yıl değişen tarihlere sahip festival 2019 yılında 8 Şubat - 13 Mart tarihleri arasında düzenlenecektir. Çeşitli programlara sahip festivalde ulusal ve uluslararası sanatçıların eserlerinin yanı sıra operadan dansa, tiyatrodan sinemaya birçok alanda gösterimler bulabilirsiniz.

Perth’s Autumn Festival: Kente sonbaharın gelişiyle kutlanan festivalde 50’den fazla etkinlik bulabilirsiniz. Perth halkıyla kaynaşmak ve topluluğun gizli hazinesini keşfetmek için harika bir festivaldir. Bisiklet, yürüyüş, yemek gibi çeşitli toplu etkinliklere katılabilirsiniz. 1 Mart ve 31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenir.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.