Perth’te Alışveriş

5947887_orig.jpg

Perth’te tüm gezilerinizi bitirdikten sonra harika bir alışveriş deneyimine hazır olmalısınız. Sadece lüks alışveriş merkezlerine değil, dünyanın başka bir yerinde bulamayacağınız otantik dükkânlara da sahiptir.

Kentte alışveriş hayatı birkaç ana alanda yoğunlaşmıştır. Kentin en popüler alışveriş noktaları şüphesiz Murray ve Hay Street alışveriş merkezleridir. Her iki alışveriş merkezi de trafiğe kapalı ve çok çeşitli özel mağazalar sunuyor. Müzeler, sanat galerileri ve diğer turistik mekanlara yakın bir noktada yer alan bu alışveriş merkezlerinde Aborjin sanatına dair her türlü ürünü bulabilirsiniz. El yapımı incili mücevherlerden el yapımı maskelere birçok seçeneğe sahipsiniz.

Galleria Alışveriş Merkezi ise ev eşyalarından giysi ve aksesuarlara, gıdadan kozmetiğe birçok yerli ve yabancı markaya sahip popüler bir adrestir. Yağmurlu bir günde burayı ziyaret edip eğlence alanlarından faydalanabilir, lezzetli yemekler yiyebilirsiniz.

Lüks bir alışveriş deneyimi yakalamak isteyenler için tasarlanmış King Street yerliler arasında West End olarak biliniyor. Arnavut kaldırımlı sokakları boyunca dünyaca ünlü lüks markaların mağazalarına rastlayabilirsiniz.

Turistlerin uğrak noktası E Shed Markets, sadece hafta sonları açık bir pazardır. Avustralya’ya özgü hediyelik eşyaları satın alabileceğiniz bu pazar canlı atmosferiyle alışveriş keyfinizi ikiye katlayacak. Doldurulmuş koala ve kanguru, deri çantalar ve dahasını bu alışveriş merkezinde bulabilirsiniz.

Eklektik bir pazar yeri olan Rockingham Market, sadece temmuz ve aralık ayları arasında açıktır. El yapımı zanaat ürünlerinden son teknoloji ürünlere geniş ürün yelpazesine sahip tezgahlar sunuyor. Çocuklu aileler için mükemmel bir seçenek olan Rockingham’da yüz boyama gibi etkinlikler de yapılmaktadır.

Fremantle Markets 150’den fazla tezgahıyla hizmet veren ve kaçırılmaması gereken bir pazardır. El yapımı ahşap oyuncaklar, çeşitli çocuk aktiviteleri, yerel biblolar ve Noel’e özgü hediyelik eşyalar barındıran Fremantle kentin en çok ziyaret edilen turistik pazar yerlerinden biridir.

Kalamunda Farmers Markets taze ürünleri doğrudan çiftçiden satın alabileceğiniz bir alışveriş merkezidir. Taze etler, yerel sebze ve meyveler, ev yapımı tereyağı ve organik arı kovanları burada bulabileceğiniz ürünlerden sadece bazıları. Perth’e kısa bir mesafede bulunan Kalamunda ekim ayından kasım ayına kadar mevsimlik hediyelerini ve ilkbaharın lezzetli ilk meyvelerini sunmaktadır.