Google+

Arama formu

Kitzbühel

Alpler’in eteklerinde, Avusturya Tirol’de bulunan Kitzbühel harika bir...
Devamı oku
Kitzbühel, Avusturya Tirol'de bulunan bir Orta Çağ kentidir ve en eski 2...
Devamı oku
Tirol’de bulunan şirin ve güzel bir şehir olan Kitzbühel; en eski...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 0℃
Şub 0℃
Mar 0℃
Nis 0℃
May 0℃
Haz 0℃
Tem 0℃
Ağu 0℃
Eyl 0℃
Eki 0℃
Kas 0℃
Ara 0℃

Kitzbühel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kitzbühel, Avusturya Tirol'de bulunan bir Orta Çağ kentidir ve en eski 2. şehirdir. Hahnenkamm Dağı’nın eteklerinde kurulmuş eski şehir, aslında kış turizminin kalbidir. Çok sayıda kayak alanı bulunmakla birlikte kış resort’larıyla ünlü olan şehir, dünyada yalnızca 2 yerde gerçekleştirilen Kayak Şampiyonası burada gerçekleşmektedir. Kitzbühel aslında yalnızca kayak değil farklı turnuvalara da ev sahipliği yapmaktadır, bunlardan bazıları: tenis ve araba yarışı turnuvasıdır. Kitzbühel yazın da kışın da vazgeçilmez bir tatil beldesidir. Yazın kasabanın Orta Çağ havası daha çok belli olmaktadır ve kasabada bulunan lüks markalar çok dikkat çekmektedir.

 Kitzbühel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Aslında şehir başlarda çok bilinmese de Kitzbühel'e gelen Sarzbur - Tirol demir yoluyla birlikte 1875 yılında ticaret ve sanayi bakımından çok ilerleme kaydetmiştir. Bu ilerlemeden sonra 1890'lı yıllarda açılan kayak pistiyle yalnızca ticaret ve sanayi değil turizmin ilerlemesi ve gelişmesi de kaçınılmaz olmuştur. 

Kitzbühel’de Nerede Kalınır?

Tirol’de bulunan şirin ve güzel bir şehir olan Kitzbühel; en eski kentlerden biridir. Tam bir Orta Çağ kenti olan Kitzbühel, tarihî eserleri ve müzeleriyle dikkat çeker. Kış sporları olanakları ve mükemmel manzarasıyla eşsiz bir şehir olan Kitzbühel’de hiçbir zaman sıkılmazsınız. Kitzbühel’deki seyahatinizde kalacağınız otel de çok önemlidir. Burada çok sayıda otel bulunur. Bu oteller birbirinden şıktır ve iyi imkânlara sahiptir. Size birçok spor ve dış mekân aktivitesi yapma olanağı sağlayan bu güzel oteller arasından kendinize uygun olanını bulabilmeniz için bu rehberi hazırladık.
 
Kitzbühel’de Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Kitzbühel otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Kitzbühel Otelleri

Alpler’in eteklerinde, Avusturya Tirol’de bulunan Kitzbühel harika bir Orta Çağ kentidir. Yürüyüş, bisiklet sürme, golf, kayak, yüzme gibi birçok etkinliği yapabileceğiniz Kitzbühel; size hem yaz hem de kış için eşsiz bir tatil imkânı sunar. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürüyle de dikkat çeken Kitzbühel’de birçok kilise ve şapel, kule, kale, park, botanik bahçesi bulunur. Birçok festivalin ve yarışmanın düzenlendiği Kitzbühel, her dönem canlı ve eğlenceli bir şehirdir.

 Kitzbühel Otelleri

Kitzbühel’de 150’den fazla otel bulunur. Bu oteller birbirinden güzel manzaraları ve imkânları ile size harika bir deneyim sunar. Bütçenize ve kriterlerinize sahip oteli kolayca bulabileceğiniz Kitzbühel’de, özellikle yoğun dönemlerde erken rezervasyon yaptırmak sizin için avantajlı olacaktır.

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? 

Bordo (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin Avusturya seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (diplomatik), gri (hizmet) ve yeşil pasaport (hususi) sahiplerinin kısa süreli (90 günden az) seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. AB ülkelerinden ikamet izni olan veya İsviçre ikamet izni olan TC vatandaşları da Avusturya vizesinden muaftır.