Google+

Arama formu

Kitzbühel

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 0℃
Şub 0℃
Mar 0℃
Nis 0℃
May 0℃
Haz 0℃
Tem 0℃
Ağu 0℃
Eyl 0℃
Eki 0℃
Kas 0℃
Ara 0℃
Genel Bilgiler / Rehber

Kitzbühel Hakkında Bilinmesi Gerekenler


 
Kitzbühel, Avusturya Tirol'de bulunan bir Orta Çağ kentidir ve en eski 2. şehirdir. Hahnenkamm Dağı’nın eteklerinde kurulmuş eski şehir, aslında kış turizminin kalbidir. Çok sayıda kayak alanı bulunmakla birlikte kış resort’larıyla ünlü olan şehir, dünyada yalnızca 2 yerde gerçekleştirilen Kayak Şampiyonası burada gerçekleşmektedir. Kitzbühel aslında yalnızca kayak değil farklı turnuvalara da ev sahipliği yapmaktadır, bunlardan bazıları: tenis ve araba yarışı turnuvasıdır. Kitzbühel yazın da kışın da vazgeçilmez bir tatil beldesidir. Yazın kasabanın Orta Çağ havası daha çok belli olmaktadır ve kasabada bulunan lüks markalar çok dikkat çekmektedir.
 
Aslında şehir başlarda çok bilinmese de Kitzbühel'e gelen Sarzbur - Tirol demir yoluyla birlikte 1875 yılında ticaret ve sanayi bakımından çok ilerleme kaydetmiştir. Bu ilerlemeden sonra 1890'lı yıllarda açılan kayak pistiyle yalnızca ticaret ve sanayi değil turizmin ilerlemesi ve gelişmesi de kaçınılmaz olmuştur. 

Kitzbühel'e Nasıl Gidilir?

Uçak ile:

Kitzbühel'de havaalanı bulunmamaktadır ve Alpler ve dağların konumu nedeniyle uçuşa izin verilmemektedir. Bu nedenle buraya uçakla ulaşılamaz. Yakınındaki Münih veya Salzburg gibi şehirlere geldikten sonra tren ile ulaşılabilmektedir. (Salzburg veya Münih gibi yerlere uçtuktan sonra otel ile ayarlama yapılmakta ve havaalanından servis hizmeti bulunmaktadır.)
 
Tren ile:

Salzburg'dan Kitzbühel'e tren bulunmaktadır. Salzburg ve Kitzbühel arası 70 km'dir ve trenle yaklaşık 1 saat sürmektedir. Önerilen yol uçak ile buraya geldikten sonra otelden havaalanı servisi istemek olacaktır. 

Kitzbühel'de Gezilecek Yerler

St. Catherine Kilisesi (Katharinenkirche)
 
St. Catherine'nin Kilisesi, 1360 yılında inşa edilmiştir. Gotik tarzda olan Kilise, günümüzde çok iyi korunan örneklerdendir. Kilise’ye 1513 yılında bir sunak eklenmiştir ve bu sunak dönemin en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilmiştir. 1950'li yıllarda kilise restorasyona girmiştir ve şu an savaş anıtı özelliği taşımaktadır.
 
Bizim Leydi Kilisesi (Liebfrauenkirche)
 
Kitzbühel'in en ünlü kilisesi olan Bizim Leydi Kilisesi, eski mezarlığın ucunda ve St. Andreas Parish Kilisesi'nin karşısında bulunmaktadır. Kilise dışında asıl ilgiyi uzun kule görmektedir. Kilise 2 katlıdır ve 1373 yılında tamamlanmıştır. Daha sonraları 1738 yılında Jacob Singer tarafından restore edilmiştir. İç mekândaki freskler ve işlemeler bu restorasyondan sonra kalmıştır. Daha sonraları en son restorasyonu ise 1995 yılında olmuştur ve o tarihten günümüze kadar restorasyon görmemiştir.
 
St. Andreas Parish Kilisesi (Parich Zum Heiligen Andreas)
 
Bizim Leydi Kilisesi'nin karşısında ve dağın ucunda bulunan Kilise, 1506 yılında Stefan Krumenauer adlı Alman mimar tarafından inşa edilmiştir. St. Andreas Parish Kilisesi, geç Gotik tarzına sahiptir. Örneklerine göre çok daha ihtişamlı olduğu söylenebilir. 13. yüzyılda bina yıkılmış ve Romanesk tarzında yeniden yapılmıştır ve kulesi inşa edilmiştir. Daha sonraları binaya gotik tarzda bir giriş eklenmiştir.
 
Hahnenkamm Şapeli (Kapelle am Hahnenkamm)

Dağ istasyonuna yakın konumda bulunan Şapel, 1961 yılında inşa edilmiştir. Dağcıların koruyucusu olarak bilinen ve herkese kol kanat germeyi seven yardımsever aziz Aosta Bernhard’i anmak için yapılmıştır. Mimar Clemens Holzmeister tarafından yapılan Şapel’in etrafı kısa bir duvarla çevrilmiştir. Şapel 2 katlıdır.
 
Kutsal Ruh Hastanesi Kilisesi (Spitalkirche zum Hl. Geist)

1412 yılında Dük Stefan bir hastane bağışlamış ve bu hastaneyle birlikte bir kilise yapılmasını emretmiştir. 1741 yılında Simon Benedikt Faistenberger tarafından süslü basit bir sunak eklenmiştir ve Kilise’de çok sayıda ahşap heykel bulunmaktadır. Bu ahşap heykeller arasında “Haç yolunda İsa” adlı, İsa'nın tasvir edildiği ahşap heykel de bulunmaktadır.
 
Kaps Kalesi (Kaps Castle)
 
15. yüzyıla tarihlenen Kale çok büyük bir alana inşa edilmiştir. 1682 yılında restore edilmiş ve ev olarak kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonra Kale’nin çok büyük olması nedeniyle ve Kitzbühel'de gelişen kayak turizmi nedeniyle Kale otele çevrilmiştir. Günümüzde Kale otel olarak hizmet vermekte olup kaliteli ve 5 yıldızlı otellerden biri olarak bilinmektedir.
 
Kitzbühel Botanik Bahçesi (Alpine Flower Garden)
 
Kitzbühel’in zirvesinde bulunan botanik bahçe, Avrupa'nın en iyi dağ bahçesi olarak bilinmektedir. Dünyanın farklı coğrafyalarından 300'den fazla bitki türü burada bulunmaktadır. Doğal kayalık üzerinde çimlik alanda kurulmuştur. Dağda olduğu için etraftaki Alplerin manzarası eşliğinde çiçek bahçesini gezmek enfes bir deneyim olacaktır. Ayrıca botanik bahçe rehberli turlar da sunmaktadır ve her bir çiçek hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilmektedir.

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? 

Bordo (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin Avusturya seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (diplomatik), gri (hizmet) ve yeşil pasaport (hususi) sahiplerinin kısa süreli (90 günden az) seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. AB ülkelerinden ikamet izni olan veya İsviçre ikamet izni olan TC vatandaşları da Avusturya vizesinden muaftır.

Şu anda bu terim ile sınıflandırılmış bir içerik yok.