Kitzbühel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kitzbühel, AvusturyaTirol'de bulunan bir Orta Çağ kentidir ve en eski 2. şehirdir. Hahnenkamm Dağı’nın eteklerinde kurulmuş eski şehir, aslında kış turizminin kalbidir. Çok sayıda kayak alanı bulunmakla birlikte kış resort’larıyla ünlü olan şehir, dünyada yalnızca 2 yerde gerçekleştirilen Kayak Şampiyonası burada gerçekleşmektedir. Kitzbühel aslında yalnızca kayak değil farklı turnuvalara da ev sahipliği yapmaktadır, bunlardan bazıları: tenis ve araba yarışı turnuvasıdır. Kitzbühel yazın da kışın da vazgeçilmez bir tatil beldesidir. Yazın kasabanın Orta Çağ havası daha çok belli olmaktadır ve kasabada bulunan lüks markalar çok dikkat çekmektedir.

 

Aslında şehir başlarda çok bilinmese de Kitzbühel'e gelen Sarzbur - Tirol demir yoluyla birlikte 1875 yılında ticaret ve sanayi bakımından çok ilerleme kaydetmiştir. Bu ilerlemeden sonra 1890'lı yıllarda açılan kayak pistiyle yalnızca ticaret ve sanayi değil turizmin ilerlemesi ve gelişmesi de kaçınılmaz olmuştur. 

Kitzbühel'e Nasıl Gidilir?

Uçak ile:
Kitzbühel'de havaalanı bulunmamaktadır ve Alpler ve dağların konumu nedeniyle uçuşa izin verilmemektedir. Bu nedenle buraya uçakla ulaşılamaz. Yakınındaki Münihveya Salzburg gibi şehirlere geldikten sonra tren ile ulaşılabilmektedir. (Salzburg veya Münih gibi yerlere uçtuktan sonra otel ile ayarlama yapılmakta ve havaalanından servis hizmeti bulunmaktadır.)
 
Tren ile:
Salzburg'dan Kitzbühel'e tren bulunmaktadır. Salzburg ve Kitzbühel arası 70 km'dir ve trenle yaklaşık 1 saat sürmektedir. Önerilen yol uçak ile buraya geldikten sonra otelden havaalanı servisi istemek olacaktır. 

Kitzbühel'de Gezilecek Yerler

St. Catherine Kilisesi (Katharinenkirche)
 
St. Catherine'nin Kilisesi, 1360 yılında inşa edilmiştir. Gotik tarzda olan Kilise, günümüzde çok iyi korunan örneklerdendir. Kilise’ye 1513 yılında bir sunak eklenmiştir ve bu sunak dönemin en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilmiştir. 1950'li yıllarda kilise restorasyona girmiştir ve şu an savaş anıtı özelliği taşımaktadır.
 
Bizim Leydi Kilisesi (Liebfrauenkirche)
 
Kitzbühel'in en ünlü kilisesi olan Bizim Leydi Kilisesi, eski mezarlığın ucunda ve St. Andreas Parish Kilisesi'nin karşısında bulunmaktadır. Kilise dışında asıl ilgiyi uzun kule görmektedir. Kilise 2 katlıdır ve 1373 yılında tamamlanmıştır. Daha sonraları 1738 yılında Jacob Singer tarafından restore edilmiştir. İç mekândaki freskler ve işlemeler bu restorasyondan sonra kalmıştır. Daha sonraları en son restorasyonu ise 1995 yılında olmuştur ve o tarihten günümüze kadar restorasyon görmemiştir.
 
St. Andreas Parish Kilisesi (Parich Zum Heiligen Andreas)
 
Bizim Leydi Kilisesi'nin karşısında ve dağın ucunda bulunan Kilise, 1506 yılında Stefan Krumenauer adlı Alman mimar tarafından inşa edilmiştir. St. Andreas Parish Kilisesi, geç Gotik tarzına sahiptir. Örneklerine göre çok daha ihtişamlı olduğu söylenebilir. 13. yüzyılda bina yıkılmış ve Romanesk tarzında yeniden yapılmıştır ve kulesi inşa edilmiştir. Daha sonraları binaya gotik tarzda bir giriş eklenmiştir.
 
Hahnenkamm Şapeli (Kapelle am Hahnenkamm)

Dağ istasyonuna yakın konumda bulunan Şapel, 1961 yılında inşa edilmiştir. Dağcıların koruyucusu olarak bilinen ve herkese kol kanat germeyi seven yardımsever aziz Aosta Bernhard’i anmak için yapılmıştır. Mimar ClemensHolzmeister tarafından yapılan Şapel’in etrafı kısa bir duvarla çevrilmiştir. Şapel 2 katlıdır.
 
Kutsal Ruh Hastanesi Kilisesi (Spitalkirche zum Hl. Geist)

1412 yılında Dük Stefan bir hastane bağışlamış ve bu hastaneyle birlikte bir kilise yapılmasını emretmiştir. 1741 yılında Simon Benedikt Faistenberger tarafından süslü basit bir sunak eklenmiştir ve Kilise’de çok sayıda ahşap heykel bulunmaktadır. Bu ahşap heykeller arasında “Haç yolunda İsa” adlı, İsa'nın tasvir edildiği ahşap heykel de bulunmaktadır.
 
Kaps Kalesi (Kaps Castle)
 
15. yüzyıla tarihlenen Kale çok büyük bir alana inşa edilmiştir. 1682 yılında restore edilmiş ve ev olarak kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonra Kale’nin çok büyük olması nedeniyle ve Kitzbühel'de gelişen kayak turizmi nedeniyle Kale otele çevrilmiştir. Günümüzde Kale otel olarak hizmet vermekte olup kaliteli ve 5 yıldızlı otellerden biri olarak bilinmektedir.
 
Kitzbühel Botanik Bahçesi (Alpine Flower Garden)
 
Kitzbühel’in zirvesinde bulunan botanik bahçe, Avrupa'nın en iyi dağ bahçesi olarak bilinmektedir. Dünyanın farklı coğrafyalarından 300'den fazla bitki türü burada bulunmaktadır. Doğal kayalık üzerinde çimlik alanda kurulmuştur. Dağda olduğu için etraftaki Alplerin manzarası eşliğinde çiçek bahçesini gezmek enfes bir deneyim olacaktır. Ayrıca botanik bahçe rehberli turlar da sunmaktadır ve her bir çiçek hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilmektedir.

Kitzbühel ile İlgili

Kitzbühel’de Nerede Kalınır?

Tirol’de bulunan şirin ve güzel bir şehir olan Kitzbühel; en eski kentlerden biridir. Tam bir Orta Çağ kenti olan Kitzbühel, tarihî eserleri ve müzeleriyle dikkat çeker. Kış sporları olanakları ve mükemmel manzarasıyla eşsiz bir şehir olan Kitzbühel’de hiçbir zaman sıkılmazsınız. Kitzbühel’deki seyahatinizde kalacağınız otel de çok önemlidir. Burada çok sayıda otel bulunur. Bu oteller birbirinden şıktır ve iyi imkânlara sahiptir. Size birçok spor ve dış mekân aktivitesi yapma olanağı sağlayan bu güzel oteller arasından kendinize uygun olanını bulabilmeniz için bu rehberi hazırladık.
 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Kitzbühel otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Kitzbühel’de Nerede Kalınır – Kitzbühel Bölgeleri

Kitzbühel’deki seyahatinizde Griesenau, Hornweg, Schlossergasse, Sonngrub ve şehir merkezinde kalmanızı öneririz. Şehir merkezine yakın bölgelerde kalmak sizin için avantajlı olacaktır. En güzel otellerin, müzelerin, tarihî eserlerin ve kayak pistlerinin bulunduğu bu bölgeler şehrin en güzel bölgeleridir.  

 

Kitzbühel’e tren, uçak veya otobüs ile diğer şehirlerden ulaşmanız mümkündür. Kayak pistlerine ise otobüsler ve demir yolu ile ulaşabilirsiniz. Otellerinize havaalanı servisleri ile ulaşabilir, otellerinizin kayak pistlerini ve dış mekân tesislerini kullanabilirsiniz.

Griesenau Bölgesindeki Oteller

Şehrin biraz kuzeyinde bulunan Griesenau bölgesi, en lüks ve en pahalı otellerin bulunduğu bölgedir. Harika kayak pistleri ve spor aktivitesi imkânları olan bu bölge konaklama için çok avantajlıdır.

 • Landsitz Römerhof
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi, transfer ve havaalanı servisi, bar, restoran, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 160 € - 347 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Landsitz Römerhof

 • Q! Resort Kitzbühel
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, spa ve sağlık merkezi, fitness merkezi, transfer ve havaalanı servisi, bar, restoran, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 103 € - 201 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Tennerhof Gourmet & Spa de Charme Hotel
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, havaalanı servisi, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi, bar, restoran, engelli konuklar için olanaklar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 221 € - 349 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Tennerhof Luxury Chalets
  Özellikler:
  Park yeri, aile odaları, havaalanı servisi, teras, bahçe, yüzme havuzu, bar, restoran
  Fiyat: Geceliği 900 € - 1.282 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Villa Schönfeld
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, kayak
  Fiyat: Geceliği 114 € - 198 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Villa Schönfeld

Hornweg Bölgesindeki Oteller

Şehir merkezine çok yakın olan Hornweg bölgesinde birçok otel bulunur. Müzeleri ve St. Andreas, Lieebfrauen kiliselerini ziyaret edebileceğiniz bir bölge olan Hornweg; aynı zamanda şık restoranlara ve mağazalara da ev sahipliği yapar.

 • Villa Anna Kitzbühel
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, aile odaları, hiking, kayak
  Fiyat: Geceliği 85 € - 142 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Apartment Kolpinghaus.3
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, hiking, binicilik, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 101 € - 198 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Central Lodge Kitzbühel
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, teras, hiking, kayak, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 59 € - 198 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Gamshof
  Özellikler:
  Park yeri, bar, teras, kayak, hiking, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 104 € - 254 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hornhaus
  Özellikler:
  Bar, kafe, golf sahası, tenis kortu, sigara içilmeyen odalar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 117 € - 150 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Hornhaus

Schlossergasse Bölgesindeki Oteller

Şehrin en canlı ve güzel bölgelerinden biri olan Schlossergasse, gençlerin favori merkezlerinden biridir. Birçok müze, sanat galerisi, kilisenin bulunduğu bölgede birçok eğlence mekânı ve bir de kumarhane bulunur.

 • Pension Johanna
  Özellikler:
  Park yeri, havaalanı servisi, kafe, teras, bahçe, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 143 € - 237 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Pension Johanna

 • Gästehaus Maier
  Özellikler:
  Park yeri, aile odaları, teras, bahçe, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 119 € - 232 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Schwarzer Adler Kitzbühel
  Özellikler:
  Park yeri, teras, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi, fitness merkezi, havaalanı servisi, bar, restoran
  Fiyat: Geceliği 187 € - 346 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Q! Hotel Maria Theresia
  Özellikler:
  Park yeri, teras, spa ve sağlık merkezi, transfer ve havaalanı servisi, bar, restoran, kafe, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 146 € - 260 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Doris' Nest
  Özellikler:
  Park yeri, sigara içilmeyen odalar, sauna, hiking, kayak, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 107 € - 265 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Doris' Nest               

Sonngrub Bölgesindeki Oteller

Şehrin biraz güneydoğusunda bulunan Sonngrub bölgesi, spor ile iç içe olabileceğiniz yeşillik bir bölgedir. Binicilik kulübünü ziyaret edebileceğiniz ya da geniş golf sahasında golf oynayabileceğiniz bu bölgede birçok otel bulunur. Bu otellerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

 • Apartment Schädle
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, sauna, kafe, hiking, kayak, aile odaları, engelli konuklar için olanaklar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 161 € - 221 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Apartment Schädle

 • Sonngrub
  Özellikler:
  Park yeri, tesis genelinde sigara içmek yasaktır, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 123 € - 269 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Ferienwohnung Genner
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, hiking, kayak, aile odaları, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 88 € - 333 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • WS-Appartement
  Özellikler:
  Park yeri, hiking, kayak, aile odaları, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 100 € - 196 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Kitz Apartment
  Özellikler:
  Park yeri, havaalanı servisi, aile odaları, teras, bahçe, hiking, kayak, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 125 € - 172 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Kitz Apartment

Şehir Merkezi Bölgesindeki Oteller

Kitzbühel şehir merkezinde, şehrin en avantajlı bölgesindeki lüks otellerde konaklayabilirsiniz. Size hem zaman tasarrufu sağlayacak hem de ulaşımınızı kolaylaştıracak bir bölgede kalarak tüm turistik merkezlere ve restoranlara, kafelere kolayca ulaşabilirsiniz.

 • Haus Hinterbräu
  Özellikler:
  Kayak okulu, hiking, sigara içilmeyen odalar, ortak salon
  Fiyat: Geceliği 144 € - 167 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Haus Hinterbräu

 • Hotel Goldener Greif
  Özellikler:
  Park yeri, bar, hiking, kayak, sauna
  Fiyat: Geceliği 58 € - 88 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Zur Tenne
  Özellikler:
  Park yeri, engelli konuklar için olanaklar, bar, restoran, fitness merkezi, spa ve sağlık merkezi, teras, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 160 € - 434 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Tiefenbrunner
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi, fitness merkezi, engelli konuklar için olanaklar, kafe, bar, restoran, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 141 € - 195 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Gasthof Eggerwirt
  Özellikler:
  Park yeri, restoran, hiking, kayak, golf sahası, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 86 € - 162 € arasındadır. (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Gasthof Eggerwirt


Kitzbühel bölgelere konaklama önerilerimiz bu şekilde, bu rehberde aradığınızı oteli bulamadıysanız Kitzbühel Otelleri Rehberi'mize bakmanızı da öneriyoruz. Ayrıca tüm Kitzbühel otellerini görmek için tıklayın.

Kitzbühel pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.
 

Kitzbühel Otelleri

Alpler’in eteklerinde, Avusturya Tirol’de bulunan Kitzbühel harika bir Orta Çağ kentidir. Yürüyüş, bisiklet sürme, golf, kayak, yüzme gibi birçok etkinliği yapabileceğiniz Kitzbühel; size hem yaz hem de kış için eşsiz bir tatil imkânı sunar. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürüyle de dikkat çeken Kitzbühel’de birçok kilise ve şapel, kule, kale, park, botanik bahçesi bulunur. Birçok festivalin ve yarışmanın düzenlendiği Kitzbühel, her dönem canlı ve eğlenceli bir şehirdir.

 

Kitzbühel’de 150’den fazla otel bulunur. Bu oteller birbirinden güzel manzaraları ve imkânları ile size harika bir deneyim sunar. Bütçenize ve kriterlerinize sahip oteli kolayca bulabileceğiniz Kitzbühel’de, özellikle yoğun dönemlerde erken rezervasyon yaptırmak sizin için avantajlı olacaktır.

Devamını Oku

Kitzbühel Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type F / 250V / 16 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca oC
  • Şub oC
  • Mar oC
  • Nis oC
  • May oC
  • Haz oC
  • Tem oC
  • Agu oC
  • Eyl oC
  • Eki oC
  • Kas oC
  • Ara oC

Kısa Kısa