Google+

Arama formu

 Copacabana Gezilecek Yerler

Dünyanın en yüksekteki en büyük gölü Titicaca Gölü’nün kıyısındaki büyüleyici Copacabana’da hem gölün tadını çıkarabilir hem de zengin kültürel mirası keşfe çıkabilirsiniz.

Görülmesi gereken diğer yerler

Titicaca Gölü, Cerro Calvario

Copacabana şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Parentheses Cabins, Hostal Las Olas, Hostal Alvasar. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Garden Inn Hostel, Hostal Puerto Alegre, Hotel Onkel Inn Torres de Copacabana gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Universo, Totora Casa Hotel, Hostal Algas Del Titicaca tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Copacabana aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Copacabana Leydisi Bazilikası

Copacabana Leydisi Bazilikası

16. yüzyılda İspanyol kolonileri tarafından inşa edilen bu bazilika Titicaca Gölü’nün hemen yakınındadır. Bolivya’nın en önemli kutsal mekânlarından biri olarak kabul edilen bu yapı dini bayramların seremoni merkezi olma özelliğini de taşımaktadır.

Museo del Poncho

Museo del Poncho

Andean halkının kültürüne ait pek çok parçanın, kıyafetin, sembol ve objenin bulunduğu bu müze Tito Yupanqui caddesi üzerindedir. Pazartesi günleri hariç sabah saat 10:00 ile akşam 17:30 saatleri arasında açık müzede Bolivya’nın kültürüne dair pek çok şey öğrenebilirsiniz.

Ada Turları

Ada Turları

Copacabana Titicaca Gölü’nün Bolivya’ya ait kısmında bulunan Isla del Sol yani Güneş Adası ve Isla de la Luna yani Ay Adası’na feribotlarla erişmek mümkündür. Isla del Sol adasında konaklama imkânını da bulunmaktadır.Isla del Sol’da konaklama ve kıyıda kamp yapma imkanları da mevcuttur.

İnka kalıntıları

İnka kalıntıları

Isla del Sol adasında yer alan bu kalıntılar iki tepenin üzerinde bulunmaktadır. Bu tepeler ise kurban masası ve labirent olmak üzere iki farklı kısımdan oluşmaktadır.