La Paz’da Gece Hayatı  

costilla-de-adan-la-paz-bolivia-7.jpg

La Paz’da gündüz meydanları, pazarları, müzeleri, sokakları keşfettikten sonra geceleri de birbirinden eğlenceli barlarda geçirebilirsiniz. La Paz renkli gece hayatıyla ünlü şehirlerden biridir. Barlarda ve gece kulüplerinde eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. La Paz’a gelmişken deneyebileceğiniz içkilerden biri singanidir. 500 yıldır üretilen ve ülkenin milli içkisi olarak kabul edilen Singani beyaz muskat üzümünden hazırlanır ve çoğunlukla asitli içeceklerle servis edilir. Sert içimli olduğu için az tüketmenizi tavsiye ederiz.

La Paz’da gece hayatını doyasıya yaşayabileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır. The English Pub şehirde eğlenmek isteyen turistlerin sıkça tercih ettiği mekanlardan biridir. Her gün 17.00-20.00 saatleri arasında happy hour düzenlenen The English Pub, Cuma ve Cumartesi akşamları sürpriz partilere ev sahipliği yapmaktadır. Yerlilerle tanışıp sosyalleşebileceğiniz eğlence mekanlarından bir diğeri olan Sol Y Luna gece 01.00’e kadar açıktır. Her Salı, Perşembe ve Cuma günü canlı müzik düzenlenen mekanda Hollanda tarzı atıştırmalıklarla karnınızı doyurabilirsiniz. Sadece La Paz’ın değil Bolivya’nın en büyük barı olan Hard Rock Cafe haftanın her günü 22.00-04.00 arası hizmet veriyor. Harika bir atmosfer eşliğinde müzik dinleyebileceğiniz mekanda birbirinden lezzetli kokteylleri deneme şansı bulabilirsiniz.

La Paz’da yaşayan gençlerin sıklıkla tercih ettiği La Costilla de Adan şehrin gizli barlarından biridir. İçeriye girdiğinizde farklı tasarımı ile dikkat çeken mekan antika eşyalar ile dekore edilmiştir. Bu eşsiz ambiyansta müzik dinlemek, yaratıcı kokteyller içmek ve lezzetli tatlılar atıştırmak isterseniz Calle Armaza 2974 numaraya yolunuzu düşürmelisiniz. Mum ışığı eşliğinde biranızı yudumlamak isterseniz Diesel Nacional’ı da listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Şehrin ünlü şarap barlarından biri olan Hallwright’s Pazartesi-Cumartesi arası 17.00-00.00 arası açıktır. Bolivya şarabı deneyebileceğiniz mekanda kurutulmuş et ve peynir tabağı ile lezzeti ikiye katlayabilirsiniz. 18.00-19.30 saatleri arasında Happy Hour düzenlenen mekanda iki içki alana bir içki bedavadır.

Haftanın her günü gençlerle dolup taşan Mongo’s 1995 yılından bu yana hizmet veren en iyi gece kulüplerinden biridir. Yüksek sesli müzik eşliğinde dans edebileceğiniz mekanda eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz. Forum, La Gitana, Dry Law, Ttkos La Paz’da yer alan ünlü gece kulüpleri arasındadır. Daha sakin bir gece geçirmek isterseniz restoranlarda canlı müzik eşliğinde yemek yiyebilir, sevdiklerinizle keyif yapabilirsiniz. Cuma-Cumartesi günleri arasında düzenlenen ve Pera adı verilen gösteriler ise La Paz akşamlarınızı farklı kılabilir. Bolivya’nın yöresel danslarını izleyip yemek yiyebileceğiniz Pena gösterilerini izleyebileceğiniz en iyi mekanlar Jallalla, Pena Huari ve Pena Jamuy’dur. La Paz gece hayatı her ne kadar renkli ve eğlenceli olsa da gece geç saatlerde ara sokaklar tehlikeli olabileceği için dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.