Belem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

IBC-COACHING-BELEM-TURMA-1.jpg

Belem, Brezilya’nın kuzeyinde yer alan Para eyaletinin en büyük şehri ve başkentidir. Sahip olduğu konumu ve gelişmişliğiyle Amazon Bölgesi’nin giriş kapısı olarak görülür. Guajará Körfezi’nde, Amazon Nehri'nin alt kollarından biri olan Guamá Nehri’nin ağzında yer alır. Pará Nehri’nin Atlas Okyanusu’na döküldüğü noktadan 130 km içeridedir.

1616 yılında, şimdilerde "Forte do Castelo" olarak anılan, eski adı “Forte do Presépio" olan kalenin Para Nehri’nde kurulmasından sonra gelişmeye başlayan Belem şehri günümüzde tarihi alanları, mimarisi, doğası ve her yıl Ekim ayında düzenlenen dünyanın en büyük Katolik festivallerinden Cirio de Nazaré’ye ev sahipliği yapmasıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

Şehrin ekonomisi ise sadece turizm ile sınırlı değil. Amazonların katma değeri sayesinde alüminyum, demir ve farklı metaller, Brezilya fındığı, ananas, manyok ve hintkeneviri şehrin ekonomisinde önemli bir yere sahip.

Tropikal iklime sahip olan Belem şehrinde Aralık ve Mayıs ayları arasında sık yağış görülür. Yıllık ortalama hava sıcaklığı ise 26,5 derecedir. Şehre gitmek için en uygun zaman yaz ve sonbahar aylarıdır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=WDPsf8TD1CM