Google+

Arama formu

Burgos

Gotik ve Rönesans mimarisinin birleştiği, tarih kokan ve çok sevimli bir...
Devamı oku
anotherbagmoretravel.files.wordpress.com Burgos şehrinde Akdeniz iklim...
Devamı oku
Ambulans: 061 İtfaiye: 080 Polis: 092 Uluslararası Acil Durum Numarası:...
Devamı oku
Yeni Yıl – 1 Ocak Epifani – 6 Ocak Kutsal Cuma – 2 Nisan Paskalya – Nisan...
Devamı oku
elcorreo.com   Fiestas de San Juan del Monte: Nisan Burgos...
Devamı oku
wikimedia.org Burgos’ta alışveriş mağazaları ve butikler genellikle Plaza...
Devamı oku
i.ytimg.com Burgos gece hayatı İspanya’nın Madrid, Sevilla gibi büyük...
Devamı oku
deliciasburgos.es İspanyol mutfağı; ülkenin coğrafı konumu, oldukça zengin...
Devamı oku
gailross.org Kastilya Leon Özerk Bölgesi’nin tarihi başkenti ve gotik...
Devamı oku
wikimedia.org Burgos şehir içi ulaşımda otobüs, bisiklet ve taksi...
Devamı oku
İspanya’nın Castile bölgesinde bulunan ve tarihi bir şehir olan Burgos’...
Devamı oku
Burgos Havalimanı 1 Temmuz 2015 tarihinden bu yana tarifeli uçuşlar...
Devamı oku
Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün...
Devamı oku
Türkiye Cumhuriyeti Madrid Büyükelçiliği Adres: Embajada de Turquía C/...
Devamı oku
Burgos (UTC+1) ile Türkiye (UTC+2) arasında bir saat fark bulunmaktadır....
Devamı oku
Burgos’un resmi dili İspanyolca'dır.
Devamı oku
Burgos şehrinde Euro (EUR) kullanılmaktadır.
Devamı oku
Burgos; İspanya’nın kuzeybatısındaki Kastilya ve Leon Özerk Bölgesi’nde,...
Devamı oku
Burgos, İspanya’nın kuzeybatısındaki Kastilya Leon Özerk Bölgesi’nde...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 0℃
Şub 0℃
Mar 0℃
Nis 0℃
May 0℃
Haz 0℃
Tem 0℃
Ağu 0℃
Eyl 0℃
Eki 0℃
Kas 0℃
Ara 0℃
Kısa Kısa...
Ülke: İspanya / Nüfus: 179.906 / Resmi Dil: İspanyolca / Para Birimi: Euro (EUR) / İklim: Akdeniz İklimi / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 1 Gün / Big Mac Index: $ 4.23 (Türkiye $ 3.87) / UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Bölgeler: Burgos Katedrali

Burgos Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burgos, İspanya’nın kuzeybatısındaki Kastilya Leon Özerk Bölgesi’nde yer alır ve bölgenin tarihi başkentidir.

Burgos Hakkında Bilinmesi Gerekenler
mufidahkassalias.files.wordpress.com

İspanya’nın kuzeybatısındaki Kastilya Leon Özerk Bölgesi’nde yer alan Burgos, Burgos idari ilinin merkezidir. 1978 tarihli İspanyol Anayasası’na göre Kastilya Leon Özerk Bölgesi’nin başkenti Valladolid şehri kabul edilmiş olsa da, Burgos bölgenin tarihi başkentidir.

Burgos Nerededir?

Burgos; İspanya’nın kuzeybatısındaki Kastilya ve Leon Özerk Bölgesi’nde, Arlanzón nehri kıyısında konumlanır. Komşu şehirleri; Valladolid ve León’dur.

Burgos Para Birimi

Burgos şehrinde Euro (EUR) kullanılmaktadır.

Burgos Saat Farkı

Burgos (UTC+1) ile Türkiye (UTC+2) arasında bir saat fark bulunmaktadır. Burgos Türkiye’den bir saat geridedir. Türkiye’de saat 18.00 iken Burgos’ta 17.00’dir.

Burgos Resmi Dili

Burgos’un resmi dili İspanyolca'dır.

Burgos Vize İşlemleri

Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmayan İspanya seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri ise vize şartına tabidir. 

Burgos Konsolosluk Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti Madrid Büyükelçiliği

 • Adres: Embajada de Turquía C/Rafael Calvo, 18 2ºA-B 28010 MADRID
 • Telefon: 00 34 913 103 904
 • Resmi websitesi: madrid.be.mfa.gov.tr

Burgos'a Ne Zaman Gidilir?


anotherbagmoretravel.files.wordpress.com

Burgos şehrinde Akdeniz iklim koşulları etkilidir. Ancak yüksek rakımlı bir alanda ve denizden uzakta konumlandığından şehirde kışlar oldukça soğuk ve karlıdır. Yılın en soğuk ayı olan ocakta ortalama hava sıcaklığı -10 – 0 derece iken, en sıcak ay Temmuzda ortalama 23 – 27 derecede seyretmektedir. Burgos’u ziyaret etmek için en uygun dönem Nisan – Mayıs ve Eylül – Ekim aylarıdır.

Burgos'a Nasıl Gidilir?

Burgos Havalimanı 1 Temmuz 2015 tarihinden bu yana tarifeli uçuşlar gerçekleştirmemektedir. Ancak şehre karayolu ve demiryolu ile ulaşım mümkündür. Barselona, Bilbao, Hendaya, Gijón, Madrid yada Vigo’dan düzenlenen tren seferleri ile Burgos’a ulaşabilirsiniz. Burgos’a ayrıca Madrid’den otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Burgos şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak, tek bir tıklamayla tüm ünlü firmalardan araç kiralama teklifi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Burgos'ta Nerede Kalınır?

İspanya’nın Castile bölgesinde bulunan ve tarihi bir şehir olan Burgos’ta, UNESCO tarafından korunan katedraliyle birlikte görmeniz gereken birçok eser vardır. Surlarla çevrilmiş bu şehirde; kiliseler, manastırlar, müzeler, parkların yanı sıra yerel lezzetler, küçük dükkânlar ve şık restoranlar ile harika bir tatil geçirebilirsiniz. Burgos’ta çok sayıda otel bulunmasa da oteller oldukça çeşitlidir. Şehir merkezi çevresinde konumlanmış kaliteli ve temiz tesisler arasından kendi bütçenize uygun olanını kolayca bulabilirsiniz.


Burgos'ta Nerede Kalınır?
 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Burgos otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz. 

Booking.com

Burgos Otelleri

Gotik ve Rönesans mimarisinin birleştiği, tarih kokan ve çok sevimli bir şehir olan Burgos, kuzey İspanya’da bir şehirdir. Çok uzun zamandır İspanya için önemli bir yeri olan Burgos, günümüzde de tarihî ve turistik açıdan önemini korumaktadır. 15. ve 16. yüzyıldan kalma Gotik ve Rönesans mimarisi, Orta Çağ eserleri, UNESCO koruması altındaki katedrali, kiliseleri ve sarayları ile tam bir tarih şehri olan Burgos’ta Arlanza Nehri kenarında yürüyüş yapabilir, parkları gezebilir, şık restoranlarda yerel tadları deneyebilir ya da dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.


Burgos Otelleri
 

Burgas'ta her dönem farklı otellerde fırsat yakalamak mümkün. Booking.com bu fırsatları derleyip kolayca rezervasyon imkanı veriyor. Uygun fiyatlarla Burgas'ın güzel otellerinde konaklamak isterseniz, Burgas otel fırsatlarını görmek için tıklayın.

Burgos Şehir İçi Ulaşım

Burgos Şehir İçi Ulaşım
wikimedia.org

Burgos şehir içi ulaşımda otobüs, bisiklet ve taksi kullanılmaktadır. Toplu ulaşım hizmeti Ayuntamiento de Burgos tarafından sağlanmaktadır. Burgos’ta gezilip görülecek yerler küçük bir alana yayıldığından yürüyerek de kolaylıkla şehri keşfedebilirsiniz. 

Burgos Gezilecek Yerler

Burgos Gezilecek Yerler
gailross.org

Kastilya Leon Özerk Bölgesi’nin tarihi başkenti ve gotik sanatın merkezi Burgos, tarihi yapıları, eski şehir bölgesi, kendine özgü mimarisi ve İspanya’nın diğer şehirlerinden farklı havasıyla ülkenin önemli turizm merkezlerinden biridir.

İspanyol Mutfağı

İspanyol Mutfağı
deliciasburgos.es

İspanyol mutfağı; ülkenin coğrafı konumu, oldukça zengin tarihi, yüzyıllar boyunca sahne olduğu savaşlar, keşifler ve göçler sonucunda oluşmuş zengin bir kültürü yansıtmaktadır. Tarih boyunca İspanya verimli toprakları ve zengin kaynakları nedeniyle pek çok istilaya uğramış; Fenikeliler, Yunanlılar, Romalılar, Araplar ülkeye kendi yemek kültürlerini ve pişirme tekniklerini de getirmiş ve zengin İspanyol mutfağı böylelikle daha da çeşitlenmiştir.

Burgos Gece Hayatı

Burgos Gece Hayatı
i.ytimg.com

Burgos gece hayatı İspanya’nın Madrid, Sevilla gibi büyük şehirlerindeki kadar hareketli değildir. Ancak şehirde İspanya mutfağına özgü tapas ve şarap çeşitlerini deneyebileceğiniz pek çok tapas bar, gece kulüpleri ve publar yer almaktadır. Tapas barların çoğu tarihi şehir merkezi bölgesinde, Burgos Katedrali çevresinde konumlanmaktadır. Bu bölgede yer alan barların çoğu akşamın erken saatlerinde kapansa da, eğlence modern barların ve gece kulüplerinin bulunduğu la Flora ve las Llanas bölgesinde günün ilk ışıklarına kadar devam eder.

Burgos'ta Alışveriş


wikimedia.org

Burgos’ta alışveriş mağazaları ve butikler genellikle Plaza Mayor ve çevresinde yer almaktadır. Plaza Mayor çevresindeki turistik butiklerde Burgos’a özgü hediyelik eşyalar olarak; seramik ürünler, ahşap oymalar, el işi dekoratif ürünler, deri, ahşap, pirinç ve bakırdan yapılma ürünler satılmaktadır. Calle Aparicio y Ruiz’de konumlanan antika dükkânları da görülmeye değerdir. Burgos Katedrali çevresinde yer alan hatıra ve hediyelik eşya dükkânlarında ise, şehrin turistik yapılarının dekoratif münyatürleri gibi ürünler bulmak mümkündür.

Burgos Festivaller


elcorreo.com
 

 • Fiestas de San Juan del Monte: Nisan
 • Burgos Uluslararası Müzik Festivali: Temmuz
 • Burgos Uluslararası Kültür Festivali: Temmuz

Burgos Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Epifani – 6 Ocak
 • Kutsal Cuma – 2 Nisan
 • Paskalya – Nisan
 • İşçi Bayramı – 1 Mayıs
 • Kristof Kolomb Günü – 12 Ekim
 • Azizler Günü – 1 Kasım
 • Anayasa Günü – 6 Aralık
 • Noel – 25 Aralık

Burgos Faydalı Bilgiler

 • Ambulans: 061
 • İtfaiye: 080
 • Polis: 092
 • Uluslararası Acil Durum Numarası: 112
 • Burgos Rosa de Lima Tren İstasyonu: +34 902320320 / +34 902432343 / +34 902240505