Bursa Gece Hayatı


 

Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Bursa'da eğlence genellikle bar, pub, club ve meyhanelerden oluşan birbirinden nezih ve modern ortamlarda kendini göstermektedir. Bunun yanında ünlü sokak ve caddeleri ile de birbirinden güzel eğlence duraklarına ev sahipliği yapan Bursa'da eğlence hayatı, hem yerel halka hem de şehri ziyaret edenlere geniş imkanlar sunar.  ​Bursa’da gece hayatını şehrin merkezi dahil birçok farklı ortamda yaşayabilirsiniz. ​Nitekim Bursa, Türkiye'nin en ses sanatçılarının kendini gösterdiği başlıca şehirlerden biri olma özelliği taşır.

Canlı müziğin olduğu çok sayıda mekan şehrin merkezinde bulunur. Ayrıca sıklıkla tercih edilen bazı gece kulüpleri de dikkat çeker. Altıparmak Caddesi çevresinde rakı-balık yapmak isteyenler için oldukça şık mekanlar yer almaktadır. Ayrıca Uludağ Üniversitesi'nin çevresinde de oldukça canlı ve parlak bir gece hayatı hakimdir. Bunun yanısıra Nilüfer Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda bulunan mekanlar öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölgelerden biridir. Üniversite öğrencilerinin en sık gittiği mekanların başında ise her akşam canlı müzik yapılan Address Bar gelir. ​Bunun yanısıra yine Nilüfer'de bulunan Bursa Suare'de sanatın ve müziğin evrensel dilinin birleştirici gücüne şahitlik edebilirsiniz. Türkiye'de bulunan başarılı birçok müzisyenin konser verdiği sayılı mekanlardan biridir. Yine aynı bölgede bulunan Jolly Joker Bursa ise konser için sık tercih edilir. Çevrede bulunan en nezih mekanlardan biri de Caddeüstü Cafe&Bar​'dır. Bu mekan nerede ise günün 24 saati hizmet vermektedir. Gündüz kahvaltı yapabilir, gece ise sunulan eğlence aktiveteleri ve canlı müzikle birlikte sabahın erken saatlerine kadar vakit geçirebilirsiniz.
 

M Pub Bar da şehrin hareketli adreslerinden biridir ve Mudanya ilçesinde yer almaktadır. Canlı müzik dinlemek için ideal olan mekanda çeşitli gösteriler de yapılıyor. Aynı bölgede bulunan ünlü mekanlardan biri de Bursa Cariye Club'dır. Yine canlı müzikle sabahlamak isteyenler için ideal bir ortam sunmaktadır. Diğer mekanlara göre biraz daha lüks bir havası olan mekanda canlı müzik yapan ünlüleri dinlemek mümkündür. Yüksek sesli müzikte dans etmeyi seviyorsanız, adresiniz Vici Chyna Club olmalı. Genelde tekno müziğin çalındığı mekanda sabaha karşı saatlerde ritim yavaşlıyor.