Kendine has lezzetleri çok fazla olmasa da harika hizmetleri, kaliteli sunumları ve güler yüzlü çalışanları ile ziyaretçilerini oldukça memnun eden çok sayıda restoran, bar ve kafe bulunmaktadır. Genel olarak et yemekleri ve hamur işleri tüketilmektedir. Sığırdan, domuz eti ve balığa kadar her çeşit et alternatifi bulunmaktadır. Çek mutfağı, Alman ve Macar mutfağı kültüründen etkilenmiştir. Alman mutfağında çok fazla kullanılan patates ile harmanlamış birçok yemek bulunmaktadır. Yerli halk tarafında sevilerek tüketilen, ekmek ve patates cipsi ile servis edilen smanzeny syr domuz veya tavuk eti ile yapılan bir çeşit şnitzel olan Rizek’tir.

Çok farklı pizza çeşitleriyle turistleri oldukça memnun etmektedir. Yumurtalı, ıspanaklı ve 4 peynirli pizza çeşitleri yerel halk ve turistler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca farklı pizza çeşitlerini denemek isteyenler Ristorante- Pizzeria Palermo’yu deneyebilir. Genelde orta boy pizza olarak sundukları pizza fiyatı, 135 Czk.’dır. Tertemiz bir Karlovy Vary sabahına uyanıp güne enerjik ve güzel başlamak isteyenler için muhteşem kekleri ve kahveleri ile Freedom Café veya nefis pastaları ile Cafe Pupp ideal bir seçim olacaktır. Serpme kahvaltı sunan bir kafe veya restoran yoktur. Şehir içinde sigara kullanımı yasak olsa da şehir içinde alkol kullanımı ile ilgili herhangi bir yasak bulunmamaktadır. Bundan dolayı caddelerde bulunan bar veya kafelerde bira içebilirsiniz. Bira fiyatları yaklaşık 65 Çek korunasıdır. Yeme-içme konusunda fiyat aralıkları İstanbul fiyatlarıyla aşağı yukarı aynı olmaktadır.

Karlovy Vary’de nerede yemek yiyebilirim diye düşünenler ise Hotel Promenada Restaurant, küçük bir Fransız restoranı olan Le Marche, yöresel Çek yemekleri yemek isteyenler için Restaurant Embassy ve İtalyan mutfağı sunan Grand Restaurant Pupp restoranlarını tercih edilebilir. Gideceğiniz herhangi bir restoranda yaklaşık 35 kuronaya kadar servis ücreti alınmaktadır. Şehir içinde ucuz yemek yiyebileceğiniz yerler ise Restaurace Sklipek, Restaurace U Krizovniku, Pasta Centrale veya Bistro Slunicko’dır.

Karlovy Vary‘nin asıl lezzeti kâğıt helva (Spa Wafers)’dir. Karlovy Vary seyahatine çıkanların buraya has kâğıt helvaları denemeleri önerilir. Şehir içinde kâğıt helva satılan pek çok nokta vardır. Hemen hemen her sokak başında kâğıt helva satan dükkanlarla karşılaşabilirsiniz. Kâğıt helvaların en iyi şekilde sunulup satıldığı yer, hemen şehre girişte, yukarı çıkan sokakta biraz yukarıya yürüdüğünüzde sağda kalmaktadır. Dükkân içinde biri üretimi yaparken diğeri satış ile ilgilenen 2 kadın tarafından işletmektedir. Sıradayken kâğıt helvaların nasıl yapıldığını izleyebilir ve buram buram kokan lezzetli helvaların kokusunu içinize çekebilirsiniz. 10 koruna karşılığında bir adet kâğıt helva alabilirsiniz. Kâğıt helvanın pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bir tane almakla yetinmeyin yoksa geri dönüp bu lezzetli helvalardan almaya gidebilirsiniz.