Google+

Arama formu

Şanghay’da Festivaller

Şanghay’da Festivaller
 

Şanghay şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Ji Cha Zhi Geng Hostel, Paper feat.H12, Kevin's Old House güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Shilin Classic Guesthouse, Xiuyiyuan Homestay, Shanghai Goodtime Boutique Design Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Vienna Classic Hotel Shanghai Hongqiao Airport Wuzhong Road, Lanson Place Jin Qiao Residence, Shanghai Marriott Hotel Hongqiao gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tu Qu International Youth Hostel, Shanghai Old West Gate Hostel, Tours * Soho Garden Hotel (Shanghai City Centre Riverside) tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Şanghay aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Güz Ortası Festivali (Eylül 15-17): Bu festival dört ayrı kısımdan oluşuyor:

Offering to the Moon (Ay’a Adak) kısmında Yin-Yang inanışı gereği dolunayda, önce kadınlar sonra erkekler ibadet ederler. Ay yükseldiğinde ise açık havada ay keki, kavun, meyve, soya fasulyesi, lotus kökü gibi yiyecekler yenir.

Şanghay Ay Adak Taşları kısmında tütsü bardakları yanan adak taşlarının üzerine konur. Ay sunakları çeşitli malzemelerden yapılmış ve piramit şeklindedirler.

Aile Birleşme Yemeği’nde ise ay kutlaması bittikten sonra aile üyeleri yeniden birleşme şarabı içip yemek yerler.

Ayışığı Altında Yürüyüş, geleneksel olarak ailesinin de evinde kalan kadın, ay yürüyüşü için eşinin ailesine geri döner.

Oriental Pearl TV Kulesi; oteli, mağazaları, restoran ve kafeleriyle tercihler arasında yer almaktadır. 267 metredeki restoranı ile misafirlerine mükemmel bir manzara sunuyor.

Jin Mao Tower ise 420 metre yüksekliğinde ve Şanghay’ın üçüncü en büyük kulesidir.

The Bund, her dönem olduğu gibi Güz Ortası Festivali için de restoranları, otelleri ve doğal güzelliğiyle en çok turisti çeken bölgedir. South Binjiang Road, festival boyunca kesinlikle vakit geçirilmesi gereken The Bund’un ünlü caddesidir.

Sheshan Holidat Resort, en popüler yerlerden biri olarak Aile Birleşme Yemeği için tercih edilebilecek popüler yerler arasındadır. Bölgede Sheshan Ulusal Ormanı, Doğu Sheshan Parkı, X iaokunshan Park’ı gibi birçok doğal güzellikleri içinde barındıran parkları bulunmaktadır.

Çin Yeni Yılı (Şubat 8)

En önemli geleneksel kutlama Çin Yeni Yılı kutlamasıdır. İlk gün havai fişek gösterileri ile misafirlerine doyumsuz bir görsel şölen sunuyor. Longhua ve Jing’an tapınakları ise geleneksel fener geçit törenini izlemek için en iyi yerlerdendir.

Ulusal Gün – Altın Hafta (2-7 Ekim)

Havai fişek gösterileri, canlı müzik ve festivale özel yiyecekleriyle turistlerin yoğun ilgi gösterdiği festivallerden biridir. Kalabalığın çok fazla olduğu bu hafta, turistik geziler için pek de uygun değil.

Longhua Tapınağı Fuarı (Nisan)

400 yıllık ritüelleri anmak için toplanılır, han kostümleri giyilerek dans edilir. Çin ritüellerini, eski giyim kuşam şekillerini merak edenler için görülesi bir festivaldir.


Şanghay Turları