Cakarta’da Gece Hayatı

jakarta-city-at-night.jpg

Cakarta’ya gittiğinizde, kendinizi renkli bir gece hayatının içinde bulabilir ya da akşamınızı farklı kültürel aktivitelerle geçirebilirsiniz. Eğer tercihiniz kulüplerden yana olursa, Cakarta'da neredeyse tüm gece kulüplerinin pahalı olduğunu bilmenizde fayda var. Dans pistine yakın bir masa veya locaya geçtiğinizde, ilk içeceğiniz 100.000-200.000 IDR tutarında olabilir. Hafta sonları kulüplere gitmek isterseniz önceden rezervasyon yapmanız gerekir.

Cakarta'daki güvenlikler işlerini çok ciddiye alıyorlar. Uygun giyinmiyorsanız, ne olursa olsun reddedileceksinizdir. Örneğin kadınlar her zaman topuklu ayakkabı giymeli. Erkeklerse t-shirt veya yırtık bir jean giymemeye özen göstermelidir.

Maalesef, müziğin kalitesi Cakarta'da odak noktası değil. Çalan müzikler genellikle dünya hitlerinin basit bir karışımından ibaret. Ancak hafta sonları özel programlarda ünlü DJ’leri dinleme fırsatı bulabilirsiniz.

Jenja, Cakarta'nın en yeni ve en ünlü gece kulübüdür. İyi tasarlanmış, ancak aşırı derecede lüks olmayan ve şehirde ticari olmayan tekno müzikte uzmanlaşmış ilk gece kulübüdür. Jenja'nın Güney Cakarta'da şehir merkezine arabayla 30 dakika uzaklıkta olduğunu unutmayın. Yakında ucuz bir otele ihtiyacınız varsa, Midtown Residence’ı inceleyebilirsiniz.

Immigrant, tadilattan önce olduğu kadar iyi olmamasına rağmen hala Cakarta'nın en iyi parti mekanlarından biridir. Küçük bir dans pistine sahiptir. Fiyatlar, Dragonfly'ın biraz üzerindedir, ancak giriş ücretine bir içecek dahildir.

Dragonfly, Cakarta'daki hatta Endonezya'daki herhangi bir gece kulübüne kıyasla en güzel iç tasarıma sahiptir. Giriş ücreti oldukça pahalıdır ve bu durum içerideki siparişlerinizde de sürer. Mekanda eğlenmek çarşamba gecesini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca sıkı kapı kurallarına uymak için iyi giyinmeniz ve kimliğinizin yanında olması gerekir.

Büyük eğlence mekanlarından Empirica, her zaman eğlenceli ve popülerdir. 50 metre uzunluğundaki barı, şık kalabalığı ve mükemmel ses sistemi ile kalabalığı kendine çeker. Kalabalığın yarıdan fazlasını Hintliler ve Çinliler oluşturur. Giriş ve bir içecek fiyatı yaklaşık 100.000 IDR değerindedir.

Endonezya'nın yerli kabilesinin kültüründen bir şeyler öğrenmek de gecenizi farklılaştırabilir. Lenong tiyatro performansına ya da Gambang Kromong orkestrasına eşlik ederek eğlenebilirsiniz. Kentin kuruluşunun yıl dönümünde her 22 Haziran'da otelinizde farklı bir performans seyredilebilir.

Başkentin alışveriş merkezlerinden herhangi birinde, sinema salonlarında peluş koltuklarda gişe rekorları kıran filmleri izleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Endonezyalıların yerel film ve belgesel şölenlerine de katılabilirsiniz. Bu gösterimlerden bazıları büyük sinema merkezlerinde alt yazılı olabilmektedir. Bu seçeneklerin haricinde dilerseniz gece açık olan mekanların sokakları arasında gezinerek de gecenizi Asya’nın sakin havasında tamamlayabilirsiniz. Ancak yine de her ihtimale karşı yanınızda fazla para bulundurmamanızı, kimliğinizi ve pasaportunuzu güvenli bir yerde bulundurmanızı ve tenha yerlerde tek başınıza bulunmamanızı güvenlik açısından tavsiye ederiz.