Goa’da Gezilecek Yerler

Goa tarihi alanları, katedralleri, manastırları kadar müzeleri ile de etkileyici bir kültürel mirasa sahiptir. Ayrıca Baga ve Calangute gibi kumsallarıyla da meşhur kentte jetski, parasailing, dalış gibi deniz sporları da oldukça yaygındır.

Görülmesi gereken diğer yerler: Our Lady of the Immaculate Conception Kilisesi, St Francis of Assisi Kilisesi, Anjuna Kumsalı, Se Katedrali, St. Catejan Kilisesi.

Bom Jesus Bazilikası

4.jpg

Dünya Mirası Listesi’ndeki Bom Jesus Bazilikası 1605 yılında inşa edilmiştir. Barok mimarisi ve ahşap, taş, granit ve altın gibi yapı malzemeleriyle etkileyici bu yapı mucizeleriyle bilinen ve ölümsüzlüğüne inanılan Aziz Francis Xavier’e adanmış.

Old Goa

Se_cathedral_goa.jpg

Özellikle Hristiyan sanatını görmek için mükemmel bir seçenek olan Old Goa’ya gittiğinizde Hristiyan Sanat Müzesi’ni ziyaret eden. Ayrıca modern sanat müzelerinin de bulunduğu olduğu bölgede sürrealist sanatçı Dom Martin’in eserlerine de rastlayacaksınız. Ayrıca yine bu bölgedeki Old Goa Manastırları’nın Dünya Mirası Listesinde olduğunu da belirtmekte fayda var.

Kumsallar

Arambol_beach_2009.jpg

Goa cezbedici kumsallarıyla da baştan çıkarıcıdır. Kuzey Goa bölgesinde kalan Arambol kumsalı diğer kumsallarına göre daha bakirdir. Denize sırtınızı döndüğünüzde ise sizi kocaman bir orman manzarası bekliyor. Palolem kumsalı ise devasa kayaları ve aynı zamanda yeme içme imkânlarıyla ön plana çıkıyor.

Shree Manguesh Shantadurgai Prasanna Tapınağı

8355_original.jpg

Mangeshi’deki bu tapınak orman ve tepelerin arasında gizli bir hazinedir. Tarihi çok eskilere dayanan mekân Goa’nın en önemli turistik mekânlarından birisi olmasının yanında onu çevreleyen doğayla da büyüleyici.