IMG_20170414_101725.jpg

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Durban hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça canlı ve renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

Durban Renk Festivali: Her yıl nisan ayında gerçekleşen Durban Renk Festivali, Durban’ın en popüler ve sevilen festivalidir. 2011 yılından bu yana düzenli olarak kutlanan festival, insanların bir araya gelmesini sağlayarak daha keyifli anlar yaşatmayı hedeflemektedir. Dünyadaki en mutlu insanlar sloganıyla oluşturulan bu festivalde yüzlerce boya ile insanlar birbirlerini boyayarak zamanın tadını çıkarmaktadır. Siz de Durban’a geldiğinizde bu festivale katılmalı ve fotoğraf çektirmeyi unutmamalısınız.

Durban Street Food Festivali: Her yıl aralık ayında gerçekleşen Durban Street Food Festivali, renkli ve eğlenceli görüntüsü ile birçok insanın Durban şehrine gelmesini sağlamaktadır. Yöresel birçok yemeğin yapıldığı ve stantlarda kurulduğu festivalde birçok kültür bir araya gelmekte ve akşamın geç saatlerinde kadar müzik eşliğinde bir arada olunmaktadır. Bu keyifli anı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Durban Uluslararası Film Festivali: Uluslararası Durban Film Festivali her yıl temmuz ayında gerçekleştirilmektedir. Film tutkunları her yıl dünyaca ünlü farklı film gösterimleri için temmuz ayında Durban’a gelmektedir. Özellikle Afrika filmlerine ilgi duyanların mutlaka bu festivale katılması gerek.

Durban Jazz Festivali: Her yıl şehrin tam merkezinde düzenlenen Durban Jazz Festivali, her yıl binlerce jazz severe ev sahipliği yapmaktadır. Müzik, dans ve leziz içecekler eşliğinde gerçekleşen bu festivalde birden çok farklı jazz sanatçısı ile buluşabilirsiniz.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.