Google+

Durban Gezilecek Yerler

100117 Şub 2016Lokasyon Detay

Durban Gezilecek Yerler
wrightmedia.co.za

Durban, tüm yıl boyunca güneşli havası, Hint Okyanusu boyunca uzanan birbirinden güzel plajlarıyla dünya çapında bir üne sahiptir. “Güneşin hiç batmadığı şehir”; Golden Mile adı verilen ve adeta bir cazibe merkezi olan sahil şeridi, mutlaka ziyaret edilesi müzeleri, doğal parkları ile ülkenin en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir.

Durban gezilecek yerler:

Belediye Binası (City Hall)

Durban lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Akanan Guest House, Searock, D3 Sea Lodge. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Gooderson Tropicana Hotel, 102 Oyster Rock gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Hilton Durban Hotel, Terebinte, Villa Calla otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Durban aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Durban Gezilecek Yerler-1
wanderingkraut.files.wordpress.com

Durban Belediye Binası, Rönesans üslubunda inşa edilmiştir ve şehrin en etkileyici yapılarından biridir. 1910’da kullanıma açılmış olan Belediye Binası günümüzde çeşitli konser ve etkinliklere ev sahipliği yapar. Şehir merkezi bölgesi, bu binanın çevresinde genişler. Belediye Binası’nın karşısında palmiye ağaçlarıyla süslü Francis Farewell Meydanı yer alır. Bina ayrıca Durban Sanat Galerisi ve Doğa Bilimleri Müzesi’ni de içinde barındırır.

 • Adres: 234 Anton Lembede St, Durban, 4000, Güney Afrika

Durban Sanat Galerisi (Art Gallery)

Durban Gezilecek Yerler-2
modernoverland.com

Durban Sanat Galerisi, şehir merkezinde, Belediye Binası kompleksinin ikinci katında konumlanır. Güney Afrika’nın Zulu sanatını gözler önüne seren Durban Sanat Galerisi’nde, kalıcı ve süreli sergileri gezebilirsiniz.

 • Adres: 2nd Floor City Hall, 234 Anton Lembede St, Durban, 4000, Güney Afrika
 • Telefon: +27 31 311 2264
 • Ziyaret saatleri: Pazartesi – Cumartesi: 08.30 – 16.00 / Pazar: 11.00 – 16.00

Doğa Bilimleri Müzesi (Natural Science Museum)

Durban Gezilecek Yerler-3
modernoverland.com

Belediye Binası içerisinde yer alan Durban Doğa Bilimleri Müzesi’nde doldurulmuş kuş ve böcekleri, Afrika kıtasına özgü hayvanlarını görebilirsiniz. Müze girişinde bulunan gerçek boyutlu dinozor modeli de oldukça ilgi çekicidir.

 • Adres: 1, City Hall, 234 Anton Lembede St, Durban, 4000, Güney Afrika
 • Telefon: +27 31 311 2256
 • Ziyaret saatleri: Pazartesi – Cumartesi: 08.30 – 16.00 / Pazar: 11.00 – 16.00
 • Giriş ücretsizdir.

Phansi Müzesi (Phansi Museum)

Durban Gezilecek Yerler-4
showme.co.za

Phansi Müzesi; Güney Afrika el sanatları ve eserlerini içinde barındıran kapsamlı bir koleksiyona sahiptir. 2000 yılında küçük bir koleksiyona sahip müze olarak açılmıştır ve o zamandan bu yana Afrika sanat ve zanaatini gözler önüne seren seçkin bir müze haline gelmiştir. “Phansi” kelimesi, ataların ruhlarının ikamet ettiği yer anlamına gelmektedir.

 • Adres: 500 Esther Roberts Rd, Berea, 4001, Güney Afrika
 • Telefon: +27 31 206 2889
 • Ziyaret saatleri: Pazartesi – Cuma: 08.00 – 16.00
 • Giriş ücretleri: Tam 40 ZAR / İndirimli 28 ZAR

Durban Botanik Bahçeleri (Durban Botanical Gardens)

Durban Gezilecek Yerler-5
5stardurban.co.za

15 hektarlık bir arazi üzerinde yer alan Durban Botanik Bahçeleri, Afrika’nın en eski botanik bahçesidir. 1850’li yıllarda oluşturulmaya başlanan bu bahçe, Durban ve Güney Afrika’nın doğal güzelliklerini gözler önüne serer. Binlerce bitki türünün bulunduğu bu alanda birçok egzotik kuşa ve tropikal balıkları gözlemleyebilirsiniz.

 • Adres: 70 St Thomas Rd, Durban, 4001, Güney Afrika
 • Telefon: +27 31 322 4000
 • Websitesi için tıklayınız. 

Golden Mile

Durban Gezilecek Yerler-6
makeuponlineschool.com

Durban’ın Hint Okyanusu kıyısında, 6 kilometre uzunluğundaki sahil şeridine verilen isim Golden Mile, şehrin cazibe merkezi konumundadır. Yılın her döneminde ılık sularda yüzebileceğiniz bu yerde, plajlar izlenir ve köpekbalıkları ağlarla sahil şeridinden uzak tutulur. Turistler için deniz, kum ve güneş üçlüsünden de öte olan Golden Mile; yüzme havuzlarını, eğlence parklarını, egzotik restoranları ve pek çok gece külubünü içinde barındırır. Güneyde Güney Plajı (South Beach) ve uShaka Deniz Dünyası’dan (uShaka Marine World), kuzeyde Suncoast Casino and Entertainment World’e kadar uzanan bölgede bölümlere ayrılmış birçok plaj yer alır.

 • Adres: Golden Mile, St Helena Bay, South Africa

UShaka Deniz Dünyası (uShaka Marine World)

Durban Gezilecek Yerler-7
filters.co.za

Dünyanın en büyük tema parklarından biri olan uShaka Marine World; uShaka Sea World, uShaka Wet 'n Wild, uShaka Beach ve uShaka Village Walk olmak üzere dört bölümden oluşur. 30 Nisan 2004 tarihinde açılan bu tema parkta, şnorkelle dalabilir, okyanus yürüyüşleri yapabilir, köpekbalığı akvaryumu manzarası eşliğinde romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

 • Adres: 1, King Shaka Ave, Point, Durban, 4001, Güney Afrika
 • Telefon: +27 31 328 8000
 • Çalışma saatleri ve giriş ücretleri için tıklayınız.
 • Websitesi için tıklayınız.

Umgeni Nehri Kuş Parkı (Umgeni River Bird Park)

Durban Gezilecek Yerler-8
adventurebookings.co.za

1984 yılında ziyarete açılan Umgeni Nehri Kuş Parkı, dünyanın en büyük kuş parkları arasında yer alır. 400’den fazla egzotik ve yerli kuş türüne ev sahipliği yapan parkta; kuş sesleri, yemyeşil bir bitki örtüsü ve şelaler arasında yürümek mükemmel bir deneyim olacaktır.

 • Adres: Riverside Rd, Durban, Güney Afrika
 • Telefon: +27 31 579 4600
 • Websitesi için tıklayınız.

​Durban gezilecek yerler listesinin sonuna geldik, gezi rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Durban şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Durban: Bilet ile Half-Day uShaka Marine World Tour (47.46 €), Durban Yarım Gün Şehir Turu - Golden Mile, Botanik Bahçeleri (35.38 €), Tam Gün Durban Özeti Tur (74.22 €), Durban: Tam Gün Hluhluwe-Umfolozi Park Tur (157.93 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Durban ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-