Durban’a Ne Zaman Gidilir?

pier-2760513_960_720.jpg

Durban, subtropikal iklimin görüldüğü bölgelerden birisidir. Güneşli gün sayısının oldukça fazla olduğu Durban’a dilediğiniz zaman seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Turistler tarafından en çok tercih edilen dönemler ise haziran, temmuz ve ağustos aylarıdır. Kış aylarında ise oldukça ılıman bir iklime sahip olan Durban’a gezi planlayabilirsiniz. Kış aylarında dahi sıcaklık seviyeleri 24 derece civarlarında seyretmektedir. İklimin gezmeye bu kadar elverişli olması, şehri her zaman ziyaret edebilmenizi kolaylaştırmaktadır.

Durban’da ortalama en yüksek sıcaklık 27 santigrat, en düşük sıcaklık ise 19 santigrat derecedir. İklim olarak bakıldığında Durban’da en sıcak ay mart ayıdır. En soğuk ay aralık ve ocak aylarıdır. Durban, en fazla turisti genellikle yaz aylarında alsa da yine de yılın her döneminde şehre yoğun bir turist akışı mevcuttur. Yaz aylarında dahi şehir, insanları çok boğmamakta aksine gayet ılık bir şekilde keyifli günler geçirilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise şehirde nem oranının yüksek olmamasıdır.

Durban’da kış ayları pek yağışlı değildir. Yıl boyunca ortalama sıcaklık 19 santigrat civarlarına kadar düşebilmektedir. Yine aynı şekilde sonbahar dönemi de pek yağışlı olmamakla beraber oldukça ılıman bir yapıya sahiptir. Bu dönemde hava sıcaklıkları 22 santigrat derece civarında seyretmektedir. Şiddetli yağmurların pek olmaması bazı turistlerin tatil planlarını bu döneme denk getirmelerini sağlamaktadır. Sizler de Durban’a gelirken iklim engeline takılmadan dilediğiniz mevsimde bölgeye tatilinizi planlayabilirsiniz.