Durban’da Nerede Kalınır?

Durban_-_Hotel_Tropicana_-03.JPG

Durban, oldukça gelişmiş ve turistik bir şehir olduğu için konaklama açısından da sizlere oldukça modern yapılarda kalma fırsatı sunmaktadır. Şehirde hem lüks hem de ekonomik konaklama seçenekleri bulmak mümkündür. Şehirde konaklayabileceğiniz beş yıldızlı otellerin yanı sıra hostel, pansiyon ve butik otel seçenekleri de mevcuttur. Dolayısıyla bu çeşitlilik, farklı bütçesi olan her ziyaretçiye farklı seçenekler sunmaktadır.

Durban’da nerede kalınır diye düşünenlere öncelikle önereceğimiz ilk yer Protea Hotel by Marriott Durban Umhlanga Hotel’dir. Plaja 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Protea Hotel by Marriott Durban Umhlanga Hotel, oldukça temiz ve güvenli bir oteldir. Havaalanına uzaklığı ise 25 dakikadır. Otel oldukça konforlu ve lüks yapısı ile dikkat çekmektedir. Sağlamış olduğu spa ve business centre hizmetleri ise özellikle hem iş hem turistik açıdan gelenlerin ilgisini çekmektedir. Konfora öncelik veren ziyaretçilerin konaklaması için oldukça ideal bir otel olan otelin fiyatları günlük iki kişi için 560-600 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Daha uygun fiyata konaklamak isteyen ziyaretçilere önerimiz ise Albany Hotel’dir. Otel, Smith Street üzerinde yer almaktadır. Modern yapısı ile oldukça dikkat çeken otelde 24 saat servis hizmeti verilmektedir. Toplu taşıma araçlarına uzaklığı ise oldukça yakındır. Bu otelde konaklamak isteyenlerin ödemesi gereken ücret ise gecelik 200-300 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Durban’da uygun konaklamaseçenekleri arayan ziyaretçilerimiz için ise önerebileceğimiz oteller arasında Durban Manor Hotel and Conference Centre, Clermont Lodge Hotel, Hotel Cube, The Union Hotel, The Deck on Manning Hotel, The Crescent Guesthouse, Riviera Hotel Durban, Happy Hippo Accommodation, Mkhumbane Backpackers ve Sims Guest House bulunmaktadır. Bu otellerin gecelik konaklama fiyatları 100-250 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Yüksek standartlarda konaklamak isteyenler için en güzel Durban otelleri arasında Blue Wters Hotel, Broadway, Palm Gate Hotel, Oceanic Hotel, Royal Palm Hotel, Villa La Palma,Beside Still Waters Boutique Hotel, Southern Sun Elangeni & Maharani, Coastlands Umhlanga Hotel and Convention Centre, Durban Manor Hotel and Conference Centre, Protea Hotel by Marriott Durban Umhlanga Ridge ve Hilton Durban Hotel yer almaktadır. Bu otellerin gecelik fiyatı ise iki kişi için 700-900 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Daha ortalama fiyatlarda konaklamayı tercih eden ziyaretçiler ise önerebileceğimiz oteller şu şekildedir: Pavilion Hotel, Studio 13 Durban North, Bayside Hotel 108, Goodwill Manor Boutique Guesthouse, Marilyn Boutique Hotel, Savannah Park Luxury Apartments, Bluff Tradewinds ve Oceans 23 Gueshouse yer almaktadır.Bu otellerin gecelik fiyatı ise iki kişi için 250-500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Durban sahip olduğu farklı tesis hizmetleri ile yabancı birçok turiste kaliteli hizmet vermektedir. Fakat Durban yıl boyu turist alan bir şehir olduğu için daha ucuza konaklama için tatil planınızı çok önceden organize etmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde Durban ziyaretinizi çok daha uygun fiyata getirebilirsiniz. Ayrıca Durban, güvenli bir şehir olmadığı için konaklama konusunda özellikle dikkatli davranmanızı tavsiye ederiz.