Google+

Arama formu

Güney Afrika Mutfağı

Güney Afrika Mutfağı
shebeenbar.co.uk

Johannesburg şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Whispering Trees, Westcliff Manor, Lalela House güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri 33 Melville Road, Executive Suite in Woodmead East, On Escombe. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa Lugano Guesthouse, Buckingham House, Leboss guest lodge gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Fernrez@363, Johannesburg Youth Hostel, Rosebank Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Johannesburg aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Güney Afrika, bünyesinde pek çok farklı kültürü barındıran ve geniş bir alana yayılmış bir ülke olduğundan yemek ve mutfak kültürü bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. Güney Afrika mutfağında HollandaAlmanya ve Fransa mutfaklarının etkisi azımsanamayacak ölçüdedir.

Dünyadaki et ihracatında önemli bir konumda bulunan ülkede et tüketimi son derece yaygındır. Et yemeklerinin hemen her çeşidini Güney Afrika mutfağında tatmak mümkündür. Ülkeye özgü et yemeklerinden birkaçı; biltong, braaivleis, bredies, potjiekos, boerewors ve droëwors’dir.

Bunların yanında bazı yerel restoranlarda devekuşu ve timsah eti de sunulmaktadır. Johannesburg’da en çok tüketilen etler ise sığır, tavuk ve domuz etidir.

Tatlılarda ise tüm Güney Afrika genelinde hafif olanlar tercih edilmektedir. Ülke mutfağının en ünlü tatlıları “milk tart” ve “dumpling”dir. Johannesburg’da yerel restoranların yanı sıra dünya mutfaklarından lezzetler sunan restoranlar ve fast food dükkanları da mevcuttur.

Popüler Restoranlar

Bahşiş- Hesabın %10’u oranında bahşiş yeterlidir.
 


Johannesburg Turları