Johannesburg’da Alışveriş

arts-1221416__340.jpg

Johannesburg kentinde hafta sonları oldukça fazla halk pazarı kurulur. Hafta sonları Johannesburg adeta pazar şehrine döner. Hafta içinin koşturmacası ve yoğunluğundan dolayı fırsat bulamayan Johannesburg halkı, hafta sonlarını alışverişe ayırır.

Şehir merkezinde Braamfontein Otoparkı’nda kurulan halk pazarı, sokak müzisyenlerinin de eşliği ile adeta bir festivale döner. Otopark alanındaki bu pazarı gezerek, jambonlu peynirli ızgara tosttan, Kore usulü havuç kekine kadar çeşit çeşit tatları deneyebilirsiniz.

Maboneng Precinct bölgesi de pazar günleri adeta festival alanına dönen şehrin en hareketli yerlerinden biridir. Pazar günleri burada kurulan halk pazarının adı “Market on Main”. Bu halk pazarında açılan tezgâhlarda yöresel yemeklerden giysilere, el işlerinden takılara kadar çok fazla ürün ve hediyelik eşya bulmanız mümkün olacaktır. Ayrıca bu pazarın en ilginç yanı, içerisinde piknik yapmak için “Picnic in The Sky” isimli bir tur barındırıyor olması. Öğlene doğru pazarda beliren organizatörler aracılığı ile piknik sepetinizi doldurarak Güney Afrika kıtasının en yüksek binası olan Carlton Center’a çıkarak gökyüzü pikniğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer gezinizi aileniz ile gerçekleştiriyorsanız da Riversands Farm Village tam size göre. Tamamen yeşilliklerle çevrelenmiş tam bir doğa harikası olan Riversands Commercial Park pazar günleri tam bir eğlence merkezine döner. Sabah 09.00’dan akşam 17.00’ye kadar açık olan bu pazar alanında çocuklarınız için oyun alanları olduğu gibi, yerel yemeklerin de piştiği oldukça çeşitli tezgâhlar kurulur.

Şehir hafta sonları baştan aşağıya bir pazar ve alışveriş merkezine dönüyor olsa da Johannesburg’da dünyaca ünlü markaların yer aldığı alışveriş merkezleri de oldukça ilgi görmektedir. Yerel pazarlardan hediyelik alışveriş yapabilir, Sandton City, Eastgate, Westgate, Northgate ve Rosebank gibi alışveriş merkezlerinden de tarzınıza uygun çeşitli mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.