Johannesburg’da Nerede Kalınır?

Johannesburg şehri dünyadaki suç oranının en yüksek olduğu şehirlerden biri olduğu için bu şehirde nerede konaklama yapılacağı oldukça önemlidir. Güvenlik önemlerinin daha yoğun olduğu ve daha çok zengin kesiminin yaşadığı şehrin kuzey kesimi konaklama için uygun olacaktır.

Ayrıca, Sandton ve Bryanston bölgeleri de konaklama için uygun olacaktır çünkü bu iki bölge şehir merkezinden uzak olsalar da zengin halkın yaşadığı güvenli bölgelerdendir.

Şehirde yaşam Türkiye’ye göre ucuz olduğundan konaklama bakımından da her bütçeye uygun oteller bulunabilir. Şehir zaten kendi nüfusu oldukça kalabalık olduğu için, yaz aylarında da oldukça fazla ziyaretçi aldığı için, Johannesburg’a aralık - ocak aylarında gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka önceden rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız.

Aşağıda şehir merkezinden birkaç otel örneği bulabilirsiniz.

Once in Joburg şehir merkezinde Braamfontein bölgesinde yer alır. Eğer konaklama için bu oteli tercih ederseniz 24 saat çalışan personellerinden size araba kiralamasını isteyebilir, şehirdeki yolculuğunuzu güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İngiliz ve İrlanda kahvaltısı sunan bu otel, restoranında Afrika, Amerika ve Avrupa mutfaklarının da lezzetlerini sunmaktadır. O.R Tambo Uluslararası Havalimanı’na 23 km uzaklıkta olan bu otel, Witwatersrand Üniversitesinin 1 km yakınında konumlanır.

The Franklin Loft Apartments, Johannesburg Stadyumu’na 2,7 km uzaklıkta olup, Gold Reef City & Casino eğlence merkezine ise 5 km uzaklıkta konumlanır. O.R Tambo Uluslararası Havalimanı’na 21 km uzakta yer alan bu işletme, Sandton City Alışveriş Merkezi’ne 11 km, Market Tiyatrosuna ise 500 metre yakınlıktadır. Nelson Mandela Bridge ve Gandhi Square’e de oldukça yakın bir mesafede konumlanan bu işletmenin çevresi ATM’ler, barlar, kafeler ve restoranlarla çevrilidir.

Ayrıca şehir merkezinde otelde kalmak yerine daire de kiralayabilirsiniz. Zuluca, Xhosa dili ve İngilizce konuşabilen ev sahibi Thiesen Perumal’in evi Isibaya House havaalanına 21 km uzaklıktadır. Market Tiyatrosu’na 1 km yakınlıkta konumlanan bu ev, Absa Bank Müzesi’ne 1,1 km yakınlıkta konumlanır. Teras ve balkon olanağı sunan, fiyatları oldukça uygun olan bu dairelerde yeme içme kısmını dışarda gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

The Reef Hotel,Anderson Street’te konumlanır ve Johannesburg Belediye Binası’na araç ile 5 dakikalık bir mesafededir. Odalarında asılı eskiden kalma siyah-beyaz fotoğraflar ile hem nostaljik bir akım yaşatacağı gibi hem de bu şehirdeki siyah-beyaz ilişkisini her daim aklınızda tutmanızı sağlıyor. New York çatı katı tarzı ile eşsiz manzara keyfi sunan bu otel, Maboneng Precinct ve Neighbourgoods Pazarı’na çok yakın bir mesafededir. Aynı zamanda, Sandton Kongre Merkezi’ne 14 km, Irkçılık Müzesi’ne ise araçla 5 dakikalık bir uzaklıkta konumlanır. Ayrıca, Güney Afrika mutfağının leziz yemeklerini sunan restoranları dünya mutfaklarını da aynı anda sunduğu gibi, Güney Afrika şaraplarının yanında, uluslararası şampanyalarını da sunarak ziyaretçilerine çeşitli bir ziyafet vermektedir.