Seul’de Alışveriş

​Seul seyahatiniz sırasında keyif alarak yapacağınız aktivitelerin başında alışveriş geliyor. Şehirde çok sayıda alışveriş merkezi ve çeşitli semt pazarları mevcut. Bunların yanı sıra hemen hemen her bölgede farklı bir alan üzerine kurulmuş mağazalar bulmak mümkün. Seul’de yer alan pazarların bir kısmı yerel pazarlar olup şehirde yaşayan halkın alışveriş ihtiyacını karşılar. Bir kısmı ise turistik amaçlı olup Seul’e özgü hediyelik eşyalar, el yapımı ürünler, yerel kıyafetler gibi çeşitli turistik malzeme satmaktadır. Bu pazarları her yıl sayısız turist ziyaret etmektedir. Seul’deki mağazaların büyük bir kısmı ise teknolojik ürünlere ayrılmış durumdadır. Teknolojik ürünlere meraklıysanız buradaki teknoloji mağazalarında binlerce çeşidi oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Seul’da alışveriş yapmak isterseniz uğramanız gereken ilk durak Dongdaemun’dur. Seul’un en büyük kapalı çarşısı olan bu bölgede aklınıza gelebilecek her türlü ürünü bulabilirsiniz. Şehre özgü ürünleri, el yapımı eşyaları, Uzak Doğu esintileri taşıyan kıyafetleri burada bulmanız mümkün. Turistler tarafından yoğun ilgi gösterilen bu pazar oldukça kalabalıktır. Seul’da bulunan bir diğer büyük pazar Myeongdong’dur. Jung semtinin içerisinde yer alan bu pazarda çeşitli markaların ürünlerini ve Seul’e özgü geleneksel ürünler bulmanız mümkündür. Seul’da alışveriş yaparken ziyaret etmeniz gereken bir diğer önemli nokta Insadong’dur. Güney Kore’nin tarihî ve modern sanat eserlerinin hem sergilendiği hem de satıldığı bir pazardır. Burası sadece alışveriş için değil Kore sanatı hakkında fikir sahibi olmak için de oldukça güzel bir bölgedir.

Seul, Asya’nın en büyük teknoloji pazarı olarak kabul edilen Yongsan Elektronik Pazarı’na sahiptir. Dilerseniz teknolojik ürün alışverişleriniz için burayı ziyaret edebilirsiniz. Seul’den dönerken anı ve hediyelik olarak soju, güzellik ürünleri, rengarenk çoraplar, yerel kıyafetlerden olan hanbok ve Korelilerin yaşam iksiri olarak adlandırdıkları ginseng adı verilen şifalı ürünlerden alabilirsiniz. Bunların yanı sıra şehirde bulunan alışveriş merkezlerinde de tanınmış markaları bulabilirsiniz.