Bangalore Gece Hayatı  

279577_extracted.png

Bangalore kendini bilgi teknolojileri dalında geliştirmeye adadığı için ve ayrıca oldukça fazla festivaller düzenlendiği için burada gece boyunca süren partiler ve büyük gece kulüpleri bulmakta oldukça zorlanabilirsiniz, fakat bununla birlikte dans edebileceğiniz ve çeşitli şarap ve kokteyller tadabileceğiniz birkaç bar bulunmaktadır. Kulüplerin geç saatlere kadar açık olmadığını, şehrin belirli bir saatten sonra terk edilmiş görüntüsü verdiğini de unutmamak gerekir. Genellikle tatil günlerinde gündüz vakitlerinde toplu halde geleneksel bir şekilde eğlenmeyi seven halk, barlarda ve gece kulüplerinde pek vakit geçirmezler. Turistler için merkeze yakın yerler bazı barlar bulunduran şehir, bu barları yine kendi kültürüne uyarlayarak geç vakitlere kadar açık tutmaz. Bazı bar ve gece kulübü örnekleri aşağıda verilmiştir.

Hard Rock Cafe Bangalore: Canlı müzik performanslarına zaman zaman rastlayacağınız bu kafede alkol çeşitlerinden tadabileceğiniz gibi nefis derecede yerel yemeklerden de yiyebilirsiniz. Ünlü Mahatma Gandhi Road’un kesiştiği sokakta bulunan ve dünyanın çeşitli yerlerinde de rastlayabileceğiniz Hard Rock Cafe’nin fiyatları çok yüksek değildir. Gece eğlencesi için ayrıca Wonder La’nın 13. katındaki barlar da denenebilir. Geç saatlere kadar açık olmayan bu bar, canlı müzik ve dans pisti gibi eğlenceli aktiviteler sunmaktadır. Eğlence programı çok renkli olan bu kattaki barların içkileri ve özel atıştırmalıkları gerçekten kalitelidir.

Gece hayatı bizim alışık olduğumuz gibi olmayan Bangalore şehrindeki diğer bazı barlar Monkey Bar, İ-Bar, Sanctum, The Sugat Factory, Surta ve Eclipse’dir. Bahsettiğimiz gibi Bangalore’de her ne kadar gece hayatı çok renkli geçmese de şehir kendi başına zaten rengârenktir. Gece eğlencesinden feragat edip günsüz bu şehirde dilediğinizce eğlenebilirsiniz.