Google+

Arama formu

Bombay Festivalleri

Bombay Festivalleri

Bombay şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Ferreira House, BSS - Pluto near IIT Powai, Raj Regency güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri SAHIB'S HOMESTAY SOLITAIRE, Two Bedroom Apartment in City Centre, Villa 408: Dr.Wade's Villa.. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz OYO 35964 Aviva Lite, OYO 42079 Hotel Bkc Inn Deluxe, Palette - Monteria Resort gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Care Dormitory, sakinakadormitory, KC Dormitory Mumbai tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Bombay aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Çok sayıda renkli festivalin gerçekleştirildiği Bombay, hem yerli hem de yabancılar için oldukça renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

Mumbai Festivali: Her yıl ocak ayında gerçekleştirilen Mumbai Festivali, şehrin kültürünü tanıyabileceğiniz en önemli etkinliklerin başında gelmektedir. Alışveriş, müzik, moda, spor, tiyatro gibi birçok etkinliği burada bulabilirsiniz.

Banganga Festivali: Her yıl ocak ayında gerçekleştirilen Banganga Festivali, müzik eşliğinde Malabar Tepeleri’nde düzenlenmekte ve ziyaretçilere eşsiz bir şölen yaşatmaktadır.

Elephanta Festivali: Fil Kanyonu’nda gerçekleştirilen bu festival, her yıl mart ayında düzenlenmektedir.

Diwali Festivali: Her yıl Kuzey yarıkürede sonbaharda kutlanan ve bir ışık festivali olan Diwali, Hindistan, Pakistan, Fiji, Güyana, Malezya, Mauritius, Myanmar, Nepal, Singapur, Sri Lanka, Surinam ve Trinidad- Tobago gibi ülkelerde kutlanmaktadır. Bu festivalde karanlığın karşısında ışığın, kötünün karşısında ise iyinin kazanacağına inanılmaktadır. Diwali Festivali her yıl kasım ayında kutlanmaktadır.

Holi Festivali: Renklerin festivali olarak bilinen Holi Festival, şarkı ve dans eşliğinde kutlanır. Bu festivalde kötülüğün yok edilmesi ve baharın gelişinin kutlanması amaçlanmaktadır. Her yıl mart ayında gerçekleşmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.


Bombay Turları