Bombay Festivalleri

Çok sayıda renkli festivalin gerçekleştirildiği Bombay, hem yerli hem de yabancılar için oldukça renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

Mumbai Festivali: Her yıl ocak ayında gerçekleştirilen Mumbai Festivali, şehrin kültürünü tanıyabileceğiniz en önemli etkinliklerin başında gelmektedir. Alışveriş, müzik, moda, spor, tiyatro gibi birçok etkinliği burada bulabilirsiniz.

Banganga Festivali: Her yıl ocak ayında gerçekleştirilen Banganga Festivali, müzik eşliğinde Malabar Tepeleri’nde düzenlenmekte ve ziyaretçilere eşsiz bir şölen yaşatmaktadır.

Elephanta Festivali: Fil Kanyonu’nda gerçekleştirilen bu festival, her yıl mart ayında düzenlenmektedir.

Diwali Festivali: Her yıl Kuzey yarıkürede sonbaharda kutlanan ve bir ışık festivali olan Diwali, Hindistan, Pakistan, Fiji, Güyana, Malezya, Mauritius, Myanmar, Nepal, Singapur, Sri Lanka, Surinam ve Trinidad- Tobago gibi ülkelerde kutlanmaktadır. Bu festivalde karanlığın karşısında ışığın, kötünün karşısında ise iyinin kazanacağına inanılmaktadır. Diwali Festivali her yıl kasım ayında kutlanmaktadır.

Holi Festivali: Renklerin festivali olarak bilinen Holi Festival, şarkı ve dans eşliğinde kutlanır. Bu festivalde kötülüğün yok edilmesi ve baharın gelişinin kutlanması amaçlanmaktadır. Her yıl mart ayında gerçekleşmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.