Bombay Nerede Kalınır?

mumbai-2770054_960_720.jpg

Bombay, Hindistan’ın en popüler şehirlerinden birisidir fakat Bombay’da uygun bütçeli ve konforlu bir konaklama seçeneği bulmak epey zordur. Eğer Bombay’a iş seyahati veya turist olarak geliyorsanız size tavsiyemiz güney Bombay’da kalmanız yönünde olacaktır. Bu bölgeler diğer taraflara göre daha nezih ve turistik alanlardır. Hindistan insanı oldukça güler yüzlüdür, dolayısıyla hangi otele giderseniz gidin sizi oldukça misafirperver bir şekilde karşılayacaklardır. Lüks otel konaklamalarınızda yiyecek konusunda size geniş bir yelpaze sunan Hindistan, sizlere evinizi arattırmayacak bir deneyim yaşatacaktır.

Bombay’da konaklama yerinizi seçmeden önce, toplu taşıma araçlarına yakınlığına oldukça önem vermelisiniz çünkü her yere ulaşım sağlanamadığından dolayı geç saatlerde konaklayacağınız yere ulaşmakta güçlük çekebilirsiniz. Konaklama seçeneği için tercih edebileceğiniz diğer bir lokasyon ise Western Suburbs’dur. Colaba’dan birçok ziyaretçi barındıran bu bölge, uygun otel bulabileceğiniz bir yerleşim bölgesidir. Şehirdeki birçok yerleşim yerini barındırdığından dolayı da birbirinden farklı özellikler gösterdiğine tanık olabilirsiniz.

Colaba bölgesinde rahatlıkla konaklayabileceğiniz oteller arasından sizin için seçtiklerimizden bazıları The Taj Mahal Palace, Taj Mahal Tower Mumbai, The Gordon House Hotel, Ascot Hotel ve Vivanta by Taj President’tır. Konaklamasında bütçeye yüksek bir bütçe ayıran ziyaretçiler için ise önerimiz Hindistan’ın en eski otellerinden birisi olan Taj in Colaba’da konaklamalarıdır. Bunun yanında Leela Kempinski, JW Marriot Mumbai ve Renaissance Mumbai Hotel & Convention Centre da burada konaklayabileceğiniz diğer otellerden birkaçıdır.

Büyük yapıların inşa edildiği ve bugün ticaret merkezi sayılan Worli bölgesindeki oteller ise şunlardır: The St. Regis Mumbai, Hiltop Hotel, Hotel Bawa Regency, Four Season Hotel Mumbai, ITC Grand Central Hotel Mumbai.

Colaba’nın kuzeyinde kalan diğer bir konaklama bölgesi de Fort’tur. Bu bölgede güvenle konaklayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezine yakınlığı sebebi ile de oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu bölgedeki önemli oteller ise şunlardır: Residency Hotel Fort, Hotel Flora Fountain, Grand Hotel, Hotel City Palace, Hotel A.K International.

Konaklama açısından bakıldığında Bombay’da konaklama ücretleri Avrupa ve Amerika seçeneklerine göre çok daha uygundur. Yalnız şunu da belirtmeliyiz ki Bombay çok popüler bir şehir olduğundan diğer Hindistan şehirlerine göre pahalıdır. Bombay’a geldiğinizde ücretlerin diğer Hindistan şehirlerinden daha pahalı olduğunu ve ücretlerin bu sebepten dolayı çok daha yukarıda olduğunu göreceksiniz. Farklı otel, butik otel, hostel, pansiyon seçenekleri ile Bombay’da birçok farklı konaklama seçeneği bulmanız mümkün. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi güvenlik ve ulaşım açısından belirli bölgelerin tercih edilmesi tatilinizi daha keyifli kılacaktır. Bombay’da konaklama ücretleri 150 - 250 USD arasında değişmektedir. Fakat daha uygun bütçeli bir otelde konaklamak isterseniz bu rakam 50 - 110 USD arasında değişebilmektedir. Ayrıca Hindistan’da aile yanında konaklama seçeneği de mevcuttur. Konaklamanızı planlarken belli siteler üzerinden belli ücret karşılığında aile yanında konaklamanız da mümkündür.