Google+

Arama formu

Kilkenny Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kilkenny İrlanda’nın güneydoğusunda yer alan küçük bir şehirdir. İrlanda’nın en popüler şehirlerinden biri olup son 400 yıldır şehir statüsünde sayılmaktadır. Özellikle tarihi yapıları ve kendi adını taşıyan birasıyla bilinir.

Kilkenny Hakkında Bilinmesi Gerekenler
pbase.com

Kilkenny İrlanda’nın güneydoğusunda yer alan küçük bir şehirdir. İrlanda’nın en popüler şehirlerinden biri olup son 400 yıldır şehir statüsünde sayılmaktadır. Özellikle tarihi yapıları ve kendi adını taşıyan birasıyla bilinir. Kilkenny’nin katedralleri, manastırları, müzeleri, kamusal alanları, sanat atölyeleri ve kalesi şehrin turistik cazibe noktaları oluşturur. 24.000’lik nüfusuyla İrlanda’nın en küçük şehri olsa da kültürel aktivite bakımından çok zengindir. Bahar ve yaz aylarında büyük festivallere ev sahipliği yapar. Şehrin içinden geçen Nore nehri ve köprülerin yanında, tarihi ortaçağ binaları ve peyzajları şehre egzotik bir atmosfer katar. 

Kilkenny İrlanda’nın ortaçağ başkenti olarak heyecan verici gece hayatı, güzel sokakları, yerel alışveriş imkânları ve zengin bir kültürel mirasın karışımı olarak ziyaretçilerini büyüleyen bir şehirdir.

Tanıtıcı Video: