Google+

Arama formu

Kilkenny Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kilkenny Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kilkenny şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Alder Cabin, Nore View House, John Street House Guest Accommodation. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz San Antonio Guesthouse, Cosy Cottage Kilkenny Ireland, Ballykeeffe Farmhouse, Kilmanagh gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Kilkenny Tourist Hostel, MacGabhainns Backpackers Hostel, City Center Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kilkenny aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kilkenny İrlanda’nın güneydoğusunda yer alan küçük bir şehirdir. İrlanda’nın en popüler şehirlerinden biri olup son 400 yıldır şehir statüsünde sayılmaktadır. Özellikle tarihî yapıları ve kendi adını taşıyan birasıyla bilinir. Kilkenny’nin katedralleri, manastırları, müzeleri, kamusal alanları, sanat atölyeleri ve kalesi şehrin turistik cazibe noktaları oluşturur. 24.000’lik nüfusuyla İrlanda’nın en küçük şehri olsa da kültürel aktivite bakımından çok zengindir. Bahar ve yaz aylarında büyük festivallere ev sahipliği yapar. Şehrin içinden geçen Nore Nehri ve köprülerin yanında, tarihî Orta Çağ binaları ve peyzajları şehre egzotik bir atmosfer katar. 

Kilkenny İrlanda’nın Orta Çağ başkenti olarak heyecanverici gece hayatı, güzel sokakları, yerel alışveriş imkânları ve zengin bir kültürel mirasın karışımı olarak ziyaretçilerini büyüleyen bir şehirdir. İrlanda'nın en büyük havaalanı olan Dublin Havaalanı'dan Kilkenny'e tren veya otobüsle ulaşmak mümkündür ayrıca araç kiralama seçeneğini tercih ederek de şehre gelebilir ve tarihî dokunun tadını çıkarabilirsiniz. 

Tanıtıcı Video:
 

 

Kilkenny Turları