Malmö Gece Hayatı  

bar-872161_960_720.jpg

Malmö’de gece hayatı oldukça aktif geçmektedir. Her gece özel partilerin düzenlendiği, sabah saatlerine kadar açık olan barları ve kulüpleriyle oldukça canlı bir gece hayatına sahiptir bu şehir fakat şunu belirtmek gerekir ki Malmö’de gece hayatı güzel olduğu kadar oldukça da pahalı. Özellikle alkollü içeceklerin fiyatı oldukça yüksek, kulüplerin hemen hemen hepsine giriş ücretlidir. Malmö oldukça küçük bir şehir olduğu için gece hayatını geçirebileceğiniz mekânlar birbirine yakın olarak konumlanmıştır. Malmö’nün 3 büyük meydanında dilediğiniz bir mekânda sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Eğer bu şehirde öğrenciyseniz, Rönnen Uluslararası Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Öğrenci yurdu olarak bilinen Rönnen, çok çeşitli kültürlerden öğrenciler barındırarak geceleri öğrenci parti yurduna dönüşmektedir.

Bar ve kulüp tarzı bir yerlerde eğlenmek istiyor, biranızı ya da çeşitli kokteyllerinizi yudumlarken aynı zamanda konser de dinlemek istiyorsanız birkaç önerimiz aşağıda sunulmuştur:

Kulturbolaget: Bergsgatan’da yer alan bu kulüp bir rock and roll kulübüdür. Hem mutfağının hem de konsere gelen grupların çok iyi derecede olduğu söylenen bu kulüp gelecek vaat ediyor denecek türden. Her zaman farklı farklı ama oldukça iyi gruplara yer veren bu kulübün çalışma günleri sadece cuma ve cumartesidir. Çalışma saatleri ise gece 23.30 - 05.00 arasındadır.

Eğer yüksek sesli müzik dinleyip dans etmek istemiyor ve sakince oturup lezzetli yemeklerini yerken yanında İtalyan şarabınızı içmek istiyorsanız da fiyatların daha uygun olduğu Gustavino Italian Wine Bar’ı tercih edebilirsiniz. Birkaç saat oturup sessizce şarap içmek isterseniz bu yer tam size göre fakat birkaç saat sonra bu yerden sıkılabilir, daha aktif mekânlara gitmek isteyebilirsiniz.

Gece hayatını özellikle kültürel bir etkinlikle geçirmek isteyenlere ise önerimiz Moriska Paviljongen’dir. Mükemmel ve huzurlu caz konserleri dinlemek ya da iyi derece hazırlanmış bir tiyatro izlemek isterseniz Malmö şehrinde en ünlü olan bu mekân tam size göre olacaktır. Çalışma günleri Çarşamba - perşembe 17.30 - 01.00 ve cuma - cumartesi 17.30 - 03.00 olan bu mekânın odaları hafta sonu gece vakitlerinde tam bir eğlencelik gece kulüplerine dönüşür.

Ve son olarak, şehre gelip, arkadaşlarınızla vakit geçirmek, sohbet etmek ve lezzetli bir bira içmek isterseniz ilk akla gelen yer Fagans Irısh Pub and Restaurant olacaktır. Malmö şehrinin merkezinde bulunan ve Öresund Köprü’süne çok yakın olan bu mekân, mutfak konusunda da oldukça başarılıdır. Dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerin ilk uğrak mekânı olan Fagans, çeşitli spor aktivitelerinin canlı gösterimini de sunmaktadır. Fagans canlı müzik gruplarına yer verdiği gibi ayrıca günlük aktiviteler de düzenleyerek mekânı her daim canlı tutmaktadır.

Malmö gece hayatına oldukça önem verir ve şehirdeki herkesin gece vakitlerinde barlarda, diskolarda ya da partilerde bulunduğunu sıkça gözlemleyebilirsiniz.