Google+

Arama formu

Saas-Fee Festivalleri

Saas-Fee Festivalleri

Saas-Fee şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Apart Lodge belMont, Bergfreude, Haus Alpenglück. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartment Schtraffel, Apartment Arcadia (SGF9770), Apartment Arcadia (SGF9770) gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Haus Alfa, Ferienwohnung Schirli, Haus Alpenrose tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Saas-Fee aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Yılda birkaç festivalin gerçekleştiği Saas-Fee hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin başında ise şunlar gelmektedir:

Saas-Fee Film Festivali: Dünyaca bilinen ve 2 - 8 Nisan arasında gerçekleşen Saas-Fee Film Festivali her yıl birçok kişiyi bölgeye çekmektedir. Festivalde genellikle İsviçre, Almanya, İtalya ve Avusturya’ya ait film gösterimleri düzenlenmektedir.

Talis Festival Academy: Her yıl 21 - 28 Haziran döneminde gerçekleştirilen bu festivalde, amatör ses sanatçıları şarkılar söylemektedir. Genelde Avrupa’dan birçok gencin katılımı ile gerçekleştirilen festivalin giriş ücreti 30 CHZ’dir.

Saas-Fee Carnaval: 3 - 12 Şubat arasında gerçekleştirilen Saas-Fee Carnaval, farklı kıyafetlerin giyildiği, şarkıların söylendiği ve festival sırasında birden farklı renge boyanılan eşsiz bir görsel şölendir. Binlerce kişinin buluştuğu bu festival, oldukça farklı görüntülere sahne olmaktadır.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.


Saas-Fee Turları