Saas-Fee’de Alışveriş

no-one-3311322_960_720.jpg

Saas-Fee, birçok mağaza, butik ve dükkânı içerisinde barındıran bir şehirdir. Köy dükkânları, küçük hediye eşyaları satan dükkânlar, kıyafet ve mücevher dükkânları şehirde bulabileceğiniz mağazalar arasında yer almaktadır. Mağazaların çoğu şehir merkezinde yoğunlaştığı için yürüyerek rahatlıkla alışverişinizi yapabilirsiniz. Şehirdeki birçok dükkân sahibi oldukça sevimli ve misafirperverdir.

Hem kendinize hem de sevdiklerinize Saas-Fee’deki mağazalardan birçok hediyeler alabilirsiniz. Yalnız şehirde alışveriş yapacağınız dükkânlar tatil günlerinde açık değildir. Diğer günlerde ise mağazaların açılış saatleri pazartesiden cumartesiye kadar 08.30 - 12.30 ve 14.00 - 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Birçok mağaza cumartesi günleri öğle tatiline girmeden hizmet vermektedir. Çünkü alışveriş yapılan günlerin başında cumartesi gelmektedir. Pazar günleri ise mağazalar kapalıdır. Para bozdurmak isterseniz de Saas-Fee Post Office bölümünden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu hizmet ise sadece hafta içi 09.00 - 12.00 ve 15.00 - 17.30 saatleri arasında verilmektedir. Dolayısıyla hafta sonu para bozdurma işlemi yapılmamaktadır.

Saas-Fee’de alışveriş yapabileceğiniz yerler arasında Wild One Gmbh Boutique, Intersport Glacier, Boutique Saletscha, Bayard, Boutique Fun, Boutique Moderne ve Wega bulunmaktadır. Şehir, oldukça küçüktür bu yüzde metropollerde olduğu gibi büyük alışveriş merkezleri bulunmamaktadır. Şehirdeki yerel dükkânlarda ise herkes İngilizce bildiği için alışveriş sırasında iletişim kurarken herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Şehirde alışveriş yapmak oldukça pahalıdır. Bu yüzden gelen turistlerin çoğu sadece şehri hatırlatacak küçük hediyeler satın almaktadır. Kredi kartı ile de alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken hususların başında kartınızın Gold Kart olması gerektiğidir.