Brescia’da Alışveriş

olive-oil-3326703_960_720.jpg

Brescia şehrinde alışveriş yapabilmek için önce İtalyan kültürünü anlamamız gerekecek. Moda ile başlayacak olursak, İtalya’nın moda konusunda ün yapmış en ünlü şehri Milano, Brescia şehrine 2 saatlik bir mesafede olduğu için, bu şehri ziyaretiniz sırasında Milano’ya da uğrayabilirsiniz. İtalyanlar büyük alışveriş mağazalarından hazır giyimler satın almak yerine genelde özel terzilerde kendilerine uygun kıyafetler diktirmeyi tercih ederler. Markaya değil kumaşın kalitesine ve duruşuna önem veren hemen hemen herkesin kendi terzisinin olduğu bu ülkede, eğer birkaç gün kalacaksanız sipariş üzerine birden fazla ve birbirinden şık kıyafetler diktirebilirsiniz.

Yemek konusunda ise Pizza ya da Makarna alıp sevdiklerinize hediye götüremeyebilirsiniz fakat bu şehirde yerel olarak yapılan el yapımı zeytinyağları ise gerçekten çok şık bir hediye olabilir. Zaten çok küçük bir yerleşim yeri olan bu şehirde, hemen hemen büyün dükkanlar yerel üretimlerini satmaktadır. Merkezde bulunan herhangi bir dükkândan el yapımı zeytinyağlarından satın alabilirsiniz.

Oldukça küçük bir şehir olmasına rağmen Brescia, alışveriş konusunda birbirinden farklı fırsatlar sunacaktır.

Şehir merkezinde bulunan Via Gramsci, Corso Magenta, Via Mazzini, Via X Giornate sokaklarında ise birbirinden çeşitli mağaza ve dükkanlarda çeşitli alışverişler yapabilirsiniz.

Corso Palestro, Corso Zanardelli and Piazza della Loggia gibi ünlü meydanlarından ise dünyanın en ünlü markalarından oluşan takı ve kıyafetlerden satın alabilirsiniz.

Ayrıca antik eserler ile ilgilenen ziyaretçileri için de bu şehir sanat galerilerinde birbirinden eşsiz ürünler sergilemektedir. Via Trieste, Via Tosio, Via dei Musei and Via Cattaneo sanatseverlere birbirinden farklı ve eşsiz güzellikte eserler sunmaktadır. Bu mekanlarda hem sergileri inceleyip ufkunuzu açar hem de beğendiğiniz bir eseri satın alabilirsiniz. Bununla birlikte Piazza della Vittoria caddesinde her ayın ikinci haftası kurulan antika pazarından da çeşitli alışverişler yapabilirsiniz.