Sorrento Gece Hayatı  

Sorrento turistik bir tatil kasabası olsa da bir İbiza değildir. Burada bütün gece boyunca devam eden çılgın partiler ve büyük gece kulüpleri bulamayabilirsiniz. Ancak bununla birlikte dans edebileceğiniz bir dizi küçük kulübe ev sahipliği yapmaktadır. Sorrento gece hayatı için birkaç ipucu vermek gerekirse kulüplerin gece yarısına kadar açık olmadığını belirtmek gerekiyor. Çiftler ve kadınlar için kulüplere girişte herhangi bir engel yoktur. İtalyanlar genellikle kulüplere giderken giyinirler. Bundan dolayı parmak arası terlik ve plaj kıyafetlerinden kaçınmalısınız. Sorrento’nun merkezinin dışında bulunan birçok kulüp servis hizmeti sağlamaktadır.

Fauno, Piazza Tasso’nun altındaki en tarihî kulüplerden biridir. Özellikle kış aylarında genç yaştaki insanlar için önemli mekânlardan biridir. Filou, Vicolo della Pieta’da bulunan küçük ama her zaman dolu bir gece kulübüdür. İtalyan klasikleri içeren canlı set müzikleri çalınmaktadır. 30 yaşından büyükler arasında oldukça popülerdir. Spicy ise Sorrento şehir merkezi dışında yer alan bir restoran ve kulüptür. Bu mekân servis hizmeti sağlamaktadır. Blu Mare Club, Cala di Puolo’nun sahil kenarında yer alan ve sadece yazın açık olan bir açık hava kulübüdür. Daniele’s Club karaoke gecelerinin düzenlendiği ve Piazza Tasso’da bulunan bir mekândır. Insolito ise Corso Italia’da bulunan ve gece yarısına kadar hizmet veren bir lounge ve bardır.

Şehirde popüler birçok yerel bar bulunmaktadır. Bir şeyler içmek ve mola vermek için güzel yerlerden biri Foreigners Club’tır. İçki içmek ve Napoli Körfezi’ne bakan çay bahçesinde öğle yemeği yemek için ideal bir yerdir. Eğer nereye gideceğinizden emin değilseniz Via San Cesareo’ya gidin. Çok sayıda restoran, taverna ve bar bulundurmaktadır. Bu yerlerden bazıları geceleri çok yoğun olmakla birlikte tüm sokak boyunca canlı müziğe sahiptir.

Marina Piccolo’da bulunan Bar Ruccio, sabahın erken saatlerinde Capri’ye veya Amalfi Sahili’ne feribot gezisi yapmadan önce kahvenizi yudumlayabileceğiniz bir bardır. Günün sonunda döndüğünüzde ise bir kokteyl veya İtalyan stili dondurma gelato’yu tadabilirsiniz. Akşam yemeği için burada kalmaya karar verirseniz, sizi şehre götürecek ücretsiz bir servise sahiptir.

Hazirandan eylül ayına kadar açık olan Sky View Bar çatı katı salonu ile muhteşem manzaralara sahiptir. Gün batımını izlemek için kanepeye rezervasyon yapın ve gökyüzünün kobalttan pembeye dönüşünü izleyin. Özenli bir servise sahip olan Sky View’da DJ set müziği eşliğinde ustalıkla hazırlanmış içkileri yudumlayabilir, sıcak meltem rüzgarlarının tadını çıkarabilirsiniz. SkyView Bar, Sant’Agnello bölgesinde ve Sorrento’ya yaklaşık 15 dakika uzaklıktadır.

Eğer birbirinden lezzetli İtalyan şaraplarını tatmak istiyorsanız Sorrento’da çok sayıda şarap barı bulunuyor. Piazza Tasso’daki Frankie’s Wine & Beer Pub ve Corso Italia’daki The Garden Wine Bar en iyi alternatiflerdir. Sant’Agnello’da bulunuyorsanız The Wine Bar’ı da deneyebilirsiniz.