Sorrento’ya Ne Zaman Gidilir?

summerbay.jpg

Sorrento’da turizm için en ideal dönem genellikle Paskalya’dan ekim ayına kadardır. Bu dönem tüm dükkanların, otellerin ve restoranların hareketli olduğu, adalar ile Amalfi Sahili’ne giden feribotların tüm gün hizmet verdiği zamandır. Ancak Amalfi Sahili ve Capri Adası kış aylarında çok sessiz bir mevsim geçirse de tüm yıl boyunca popüler olan Sorrento’da ocak ve şubat aylarında bile kafelerin, restoranların ve mağazaların açık olduğunu görebilirsiniz. Kış aylarında sahil şeridinin kapalı olduğu Sorrento’da mayıs başından ekim ortasına kadar denize girip yüzebilirsiniz.

Nisan ve mayıs ayları havaların en güzel olduğu aylardır ve bölge güzelliğinin zirvesini yaşamaktadır. Sıcaklıkların hafif olduğu bu dönemde öğleden sonraki sıcak saatlerde bile rahatlıkla yürüyüş yapabilirsiniz. Bu dönem aynı zamanda büyük otobüs turlarının ve okul gruplarının sık sık ziyaret ettiği bir mevsimdir.

Yaz aylarında Sorrento’da günler bulutsuz ve güneşli geçer. Bu aylarda öğle saatlerinin kavurucu sıcaklıklarını plajda ve havuz kenarında dinlenerek savuşturabilirsiniz. Serin sabah ve akşam saatlerinde güzel yürüyüşler yapabilirsiniz. Yaz döneminde mağazalar, barlar ve restoranlar gece geç saatlere kadar açık kalmakla birlikte otel fiyatları zirveye ulaşır.

Sorrento’da hava sıcaklıkları genellikle aralık ayının sonlarına kadar ciddi düşüş göstermez. Sonbaharda günler çok kısadır ve yağışlı geçebilir. Ekim ayında hala kentte turistleri görebilirsiniz ancak kasım ayında kalabalıklar dağılmaya başlar. Aralık ayında, Noel ve yeni yıl kutlamaları sırasında ziyaretçi çekmek amacıyla, her yıl artan sayıda etkinliğe sahip yoğun bir tatil takvimi yaşanır.