Google+

Arama formu

Hiroşima’da Nerede Kalınır?

Hiroşima’da Nerede Kalınır?

Hiroşima şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri THE SHARE HOTELS KIRO Hiroshima, ORIGAMINN 503 & 5 mins PeacePark, Hagoromocho bus stop 1 mins Near Peace Park. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Small Hotel - Hondori shopping arcade (3A), Small Hotel - Hondori shopping arcade (3L), ORIGAMINN 703 & 5 mins PeacePark gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Simple Stay Heiwakouenmae, The Evergreen Hostel, Guesthouse COCO Hiroshima (Female Only) tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hiroşima aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hiroşima içerisindeki su kanalları sayesinde altı bölgeye ayrılmış bir yerleşim merkezidir. Geçmiş tarihinden dolayı bölge sıkça ziyaretçi aldığı gibi, yaşanılanları unutmadan atlatmaya çalışan kendi halkı da şehrin tarihî önemini korumasında rol oynamıştır. Baştan sona tarihî bir gerçekliği yansıtan bu şehirde her sokak, her mahalle ayrı ayrı önem taşımaktadır. Hiroşima şehrine gelen herkesin en başta görmesi gereken yerler Miyajima bölgesindeki Dünya Miras Alanları ve Atom Bombası Kubbesi olup bunların yanında Hiroşima’da görülmeye değer daha birçok tarihî alan sayılabilir. Şehrin tarih kokan sokakları, yaşanılan anıların canlandırıldığı caddeleri, sahil şeridindeki adalarıyla bu şehirde görülmesi gereken yerler çok fazla olmaktadır. O yüzden nereleri görüp nerelerde gezileceğini belirledikten sonra, o bölgeye yakın yerlerde konaklama tavsiye edilir. Şehir içi ulaşım kolay olmasının yanında bölgeler arası mesafeler uzun süreceğinden, en çok hangi bölgede zaman geçirilmek isteniyor ise, o bölgede ya da o bölgeye yakın bir yerde konaklamak uygun olacaktır.

Şehrin doğal güzelliklerini görmek isterseniz, şehrin en güzel adalarını ve dağ manzaralarını kapsayan Aki bölgesinde konaklayabilirsiniz. Eğer burada konaklarsanız aynı zamanda karşısında bulunan Kure’de yetişen turunçgillerden tadabilir ve sonbaharda yürüyüş parkına çevrilen Sandankyo Goge’de yürüyüş yapabilirsiniz. Bu bölgede konaklama için en iyi oteller; Aki Grand Hotel, Miyajima Coral Hotel, Sakuraya ve Kurayado Iroha olacaktır.

Tarihî sokaklarını gezerken denizinin de tadını çıkarmak istiyorsanız o zaman Bingo bölgesinde konaklamanız tavsiye edilmektedir. Burada bulunan Seto İç Denizi’ne bağlı olan Onomichi ve Tomonouro tarihî yönden zengin bir kültüre sahip iki önemli destinasyondur. Onomichi’de Senkoji Tapınağı’na çıkarak muhteşem manzaranın tadını çıkarabilir, tarihî bir liman olan Tomonoura’da deniz seferlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Bu bölgede konaklama için en iyi oteller; Ryokan Urashima, Green Hill Hotel Onomichi, Onomichi Royal Hotel ve Onomichi Kokusai Hotel olacaktır.

Hiroşima yerlileri arasında oldukça popüler olan Bihoku bölgesi ise çiçek parkları, meyve tarlaları ve şarap imalathanelerini ziyaret etmek için uygun bir konaklama alanı olacaktır. Güneyindeki gibi bir plaj etkinliği olamayan bu bölge, deniz sevmeyenler için uygun olacaktır. Bu bölgede konaklama için ise yalnızca iki tane otel bulunmaktadır. Otellerin isimleri Hibaso ve Miyoshi Royal Hotel’dir.

Eşsiz doğasının yanında dini törenlerdeki maskeli, özel giysili, şarkılı ve şiirli Kagura gösterilerinin de tadını çıkarmak isterseniz de Geihoku bölgesinde konaklamanız tavsiye edilmektedir. Geihoku bölgesinde 30 metre yüksekliğinde bir şelale, doğal kaplıcalar ve kayak merkezleri bulunmaktadır. Tam bir doğa harikası ve kültür merkezi olan bu yerde konaklamak isterseniz aynı zamanda bölgedeki tarihî kalıntıları da inceleyebilirsiniz. Yalnız bu bölgenin iç kısımlarında konaklama imkânı bulunmamaktadır. O yüzden bölgeye yakın yerlerde konaklamak gerekecektir.


Hiroşima Turları

Booking.com